Kokosovo mleko

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

tema odprta - 9. maj 2008 8:25 | ogledi: 36.345 | odgovori: 38

Prijateljica mi je s potovanja prinesla (med drugim) par konzerv kokosovega mleka.

Sedaj pa mene zanima kje vse se ga da uporabiti oziroma na kakšen način ga uporabljete vi.

Vnaprej hvala

blažkaa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. maj 2008 8:25

Tri besede: bela tropska torta Aja, pa fine juhice se delajo s kokosovim mlekom. Pa tudi kot navaden napitek je čisto okej Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 09. maj 2008 08:26:56

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

9. maj 2008 8:49

Sem šla takoj gledat recept za to famozno torto Čudovita je, ni kaj. Morda se enkrat lotim tudi tega, zaenkrat sem pa mislila pač navadno mleko zamenjati s kokosovim. Npr. pri peki biskvita, palačink, rolade, različnih peciv itd. blažkaa

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

9. maj 2008 9:00

Zadnjič sem kupila v DM kokosovo mleko in ne vem ali je bilo morda pokvarjeno ali kaj, imelo je ogaben okus. Potem sem ga dala v hladilnik in je bilo malo boljše, ampak še vedno ne dobro.

Predvidevam, da bi moral biti okus dober, sicer dvomim, da bi bil tako cenjen.

Prosim, če mi lahko kdo odgovori, ker ne vem ali ga lahko uporabim vsaj pri peki, ali bolje da ga zavržem.

Aki

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. maj 2008 9:17

Po pričakovanju kokosovo mleko nima pričakovanega vonja po kokosovi moki. Sama sem ga kupila v IE in ga porabila za vlaženje torte in izdelavo kreme za torto po recepetu Mamamie, v kombinaciji z anansom. Zadetek.

F r i n a

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

9. maj 2008 9:46

Piščanec v voku, v curryevi omaki... njami..., vsi možni napitki, shake s sadjem, navlažitev tort... Mac

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. maj 2008 9:54

Kokosovo mleko lahko uporabiš za vsa peciva, saj nima kakšnega posebnega okusa ali vonja. Lahko skuhaš tudi vanilijev puding s kokosovim mlekom, ga dodaš k pečenim bananam, narediš sladoled, pa piščančjo juho, ki vleče malo proti Tajski, ali kak indijski, tajski ali burmanski curry (z mesom, ribami, raki, zelenjavni...)

 

Če te zanima kateri od teh receptov, sporoči, pa ti pošljem. Mamamia

mamamia

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

20. maj 2008 11:31

Vendelina jr. je napisal/a:
Aja, pa fine juhice se delajo s kokosovim mlekom.
Prosim za kakšen recept za juho.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. maj 2008 11:59

 

 

 

V posodo daš konzervo kokosovega mleka, enako količino vode, rezine galangala, nekaj limonine trave, lime liste in zavreš. Potem dodaj na kose zrezano poščančje meso brez kosti, korenje, korenino koriandra, sojino omako in malo ribje omake, premešaj  ter na zmernem ognju kuhaj deset minut. Potem dodaj še eno konzervo kokosovega mleka, dodaj še sok limete in po čelji čili pasto ali sesekljan čili.

Preden juho postrežeš, jo potreseš s sesekljanim zelenim delom koriandra.

 Lahko dodaš samo eno konzervo kokosovega mleka in polovično količino vode - to sproti uravnavaš, kakor ti odgovoarja glede okusa, enako z začimbami.

Je pa res, da pri tej značilni tajski juhi ne sme manjkati galangal. Ingver, bližnji sorodnik, ni čisto pravi nadomestek, ampak za silo gre.

 

Če pa v googla vpišeš coconut soup, se tudi pokaže nekaj receptov. zgornjega znam na pamet, ker to juho vleikokrat delam.

 

mamamia

 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. maj 2008 12:00

Pa ne mi reči, da imaš še vedno tisto mleko... Ali pa si kupila že novega? Imaš več možnosti (pri vseh nastopa pečica): - da delaš čisto navadne zelenjavne juhe; to je tisto, kjer pač neko tipsko zelenjavo očistiš, narežeš, dodaš začimbe po želji, daš v namaščeno jenerskledo, pečeš kakšno uro, zadevo prepasiraš z mešalnikom, tej zmesi dodaš kokosovo mleko (v klasični varianti so dali kislo smetano), pustiš v pečici še kakih 15 minut in imaš lepo juho iz pečice.... - da se malo spogleduješ z azijsko kuhinjo in npr prepasiraš krompir in korenček in potem to poliješ z ribjo juho in azijskimi začimbami in še malo dodaš kokosovega mleka - da delaš hladne juhe (zgodaj zjutraj ali pa zvečer, serviraš pa opoldne - skratka, počaka se, da se hrana ohladi) - kar se itak praviloma je poleti, ko je totalno nezdrdavo "nekaj toplega pojesti" (mene zmeraj zvije, ko kdo sredi dneva na plus trideset je nekaj, kar je vroče, takrat vedno gledam, kje imam mobilec, če bo treba slučajno 112 poklicati). Npr narežeš mango in papajo, daš v pečico na kakih 70 stopinj kakšno uro, prepasiraš, precediš, tisto, kar je kompaktno, zmešaš s kokosovim mlekom in serviraš, ko je hladno. Sok, ki je nastal pri precejanju, pa spiješ že prej..... Na to isto finto narediš tudi hladno paradižnikovo juho (namesto sadja uporabi paradižnik) Imaš pa tudi tole: http://www.coconut.com/ Vendelina jr.

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

20. maj 2008 12:35

Jaz sem enkrat iz firbca kupila kokosovo mleko, ker imam rada kokos, pa me je presenetilo, ker mi mleko ni okusno. Pa sem iz njega kar puding skuhala, ta je bil pa zelo dober, pa še doma imamo vsi radi puding. Sem pa spotoma tu dobila še idejo za navlažitev tort, to zna tud dobro izpast. anka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti