Instant želatina

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

3. apr 2008 16:19

Sestavine:oligofruktoza,želatina(33%),sredstvi za ohranjanje vlage(glicerin,etanol) Jaz vse delam z njo in se nič ne čuti. renata69

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

3. apr 2008 17:42

Želatina fix je zakon;) matilda

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. apr 2008 18:13

Se popolnoma strinjam z matildo. Meni ni z nobeno želatino ratalo, razen s to. Tisti "priokus" ima pa samo na začetku, ko se sestavine med sabo spojijo in zreagira, kar ima zreagirati, ni nobenega priokusa več. Žal pa odpade pokušanje kreme med pripravo, če te to moti (mene ne). Atina

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

3. apr 2008 18:43

Meni je tudi všeč ta želatina. Samo je ne uporabljam velikokrat ker ne vem koliko jo moram dati. Ker v receptih vedno piše koliko lističev je treba dati. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. apr 2008 16:18

Poslušaj, želatine je v tvarini dovolj takrat, ko so v kremi/gelu lepo vidni sledovi mešalnikovih metlic. Velja za lističe, prah, whatever. Je vedno treba imeti nekaj konditorskega (kremfix, želatina, vanilin...) več na lagerju, da ni krize, če pri pripravi stvar ne gre tako, kot bi morala (ali pa se nam zdi, da bi morala). Ne se držati receptov kot "pijanec plota", malo glej, kaj nastaja... Samo tako se dobi grif. Vendelina jr.

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

8. apr 2008 22:48

matilda je napisal/a:
Želatina fix je zakon;) matilda
...tak je, not vsuješ, zmešaš, pa je. Brez namakanja, brez segrevanja (pa želatina ne sme zavreti), brez ponovnega ohlajevanja. Skratka izum za ta bolj lene in paklave gospodinjce in gospodinje! lp

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

14. dec 2008 21:51

Rabim nasvet glede želatine. Imam angleški recept za cheesecake v kateri piše, da je potrebno uporabiti 5 žličk želatine, ki jo segrejemo v mikrovalovki skupaj z 1/3 lončka vode ter pustimo za 15 minut stati potem pa vmešamo v nastajajočo kremo. Katero želatino naj uporabim in kakšno količino? Pri tem receptu gre za okrog 500 g skute in lonček in pol smetane ter ostali dodatki. Hvala za pomoč...nimam namreč izkušenj z uporabo želatine tako da hvala že vnaprej :D KristinaG

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

14. dec 2008 23:00

Odvisno katero želatino boš uporabila. Če boš uporabila tisto v prahu, boš pač sledila receptu; pet žličk torej. Če pa boš uporabila želatino fix, imaš pa na vrečki naslednje navodilo: "En zavitek zadošča za 400ml tekočine, za 450-500 ml sladke smetane, za 600g nadeva iz skute ali za 400g jogurtove keme". Preberi ponovno in upoštevaj Vendelinin post o "grifu". Jaz bi na tvojem mestu, za navedene sestavine, dodala zavitek in četrt do zavitek in pol želatine fix. Issi

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. dec 2008 23:55

KristinaG, tudi jaz bi ti svetovala enako kot Issi. Ker gre v tvojem receptu zelo očitno za navadno želatino v prahu (in ne za "instant" različico, ki jo vmešaš direktno v kremo), bi se jaz na tvojem mestu držala recepta. Če se ti bo zdela krema med ohlajanjem preveč tekoča ( če je vse, kot mora biti se namreč kar občutno trdi), pa dodaj za vsak slučaj še eno "Želatino Fix". Je pa na vseh zavojčkih želatine ponavadi opozorilo, da se ne razume najbolje s kislimi sadnimi dodatki v kremi, kolikor se spomnim, je naveden ananas, pa grenivka. Morda nam bo kak naravoslovec pomagal z razlago, zakaj želatina v kombinaciji z nekaterimi sadnimi kislinami ne deluje, kot bi morala. Po mojih izkušnjah se pri kremah z ribezom in gozdnimi sadeži ninaš česa bati - meni se vse kreme na jogurni bazi z dodatkom tovrstnega sadja lepo strdijo. Ti se kar pogumno loti, saj ni želatina noben bavbav, pa poročaj, kako to je uspelo! mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti