Pecivo, kjer se rabi veliko jajc

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. mar 2008 18:14

V najhujšem primeru, ko si že vse zgoraj našteto naredila in so ti jajca še ostala, pa jih lahko razbiješ, stepeš in zamrzneš.

LP

cervus

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

28. mar 2008 19:29

elaphus je napisal/a:

V najhujšem primeru, ko si že vse zgoraj našteto naredila in so ti jajca še ostala, pa jih lahko razbiješ, stepeš in zamrzneš.

LP

cervus
A res? Nisem vedela, da se jajca lahko tud zamrzne. Za koliko časa pa? A pol, ko jih odmrzneš, jih pa lahko normalno uporabiš, npr za pecivo ali kaj druzga, kjer rabiš stepena jajca? Spagon, ne vem, zakaj jih ne prodajo, se ne vtikam v to ;) Najbrž zato, ker zdele je glih tako obdobje, da kure fajn nesejo, pol pa ne bojo več tolk in ne moreš imet stalnih strank. Jih imamo pač samo za lastno uporabo. Sicer pa pravim, da tašča večkrat komu kakšno škatlo podari :) ema82

*sandy*  

član od: 23.3.2008

sporočila: 65

28. mar 2008 19:33

A je že katera omenila pecivo Valentina? No, vsaj mi mu tako pravimo :) ima pa bel in še en biskvit in jajčno kremo. *sandy*

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. mar 2008 19:49

ema82, zamrznjena jajca lahko potem normalno uporabiš, odtaljuj jih v hladilniku, čimprej porabi, tudi v skrinji ne zdržijo kauj prida dolgo, se mi zdi (nekaj podobnega kot ribe).

LP

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti