Vina

neznan uporabnik
tema odprta - 16. dec 2000 12:23 | ogledi: 2.678 | odgovori: 2

Ceprav vino ne spada pod recepte , bi vseno prosil , da mi nekdo napise kliko stopinj naj bi imelo vino ko se postreze , vem da so stopinje razlcne tko za belo kot crno , rdece , sej to bo gotovo se koga zanimaolo , sploh ker se blizajo prazniki

Pozdravcek , pa Hvala !!

Dule

neznan uporabnik

18. dec 2000 13:39

Pozdrav! Čisto sem bil prepričan, da bo na temu vprašanju sledil hiter odgovor (gostinec ali enolog...).No ja pa bo morala zaenkrat biti dovolj moja preprosta razlaga. Za vino je res pomembno pri kakšni temperaturi ga strežemo. Še posebej če želimo v vinu res uživati in ga ne pijemo samo za opoj, kar je na žalost v teh prazničnih dnevih kar pogosto. Peneča vina naj imajo od 6-8°C (ker samo pri tej temperaturi razvijejo svoj pravi okus, aromo, cvetico, se dobijo tudi peneča vina, ki imajo na steklenici priložen poseben barvni indikator temperature); bela vina, predvem bela, suha in lažja vina postrežemo pri temperaturi med 8-10°C; bela vina poznih trgatev oz sladka vina pa naj bodo ohlajena na 11-13°C. Rdeča lažja vina zahtevajo temperaturo med 14-16°C, težka rdeča oz.polna rdeča vina pa nekako 17-18°C. Ostanejo še pitna rose vina: ta naj bodo temperairana enako kot bela vina. Seveda je za polno uživanje vin potrebno še postrežba v primernih kozarcih. Toda to je že drugo poglavje. Pa na zdravje s kozarcem odličnega našega (SLOVENSKEGA)vina! Spremenil(a) - pinhas dne 18 Dec 2000 13:40:32

neznan uporabnik

18. dec 2000 14:25

Hvala za odgovor Pinhas , nic hudeha , jaz sem vedel da ogovor pride do praznikov . Lep pozdravcek Dule Enako, nazdravje vsem Dule

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti