Krompirjev golaž

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

20. feb 2008 14:34

Aja, če kaj golaža ostane, potem imajo drugi dan to za zos k makaronom.

Jaz pa zase vsak dan nekaj pokombiniram, ker ne jem mesa- np. polento in zelenjavo, jutri bom potem makrončke z eno omakco.

katti

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

20. feb 2008 14:38

Ati zlati, jaz pa krmpirjev "zos" obvezno pretlačim s paličnim mešalnikom, da je nekje med omako in juho. Se strinjam, da blazno dobro k temu pašejo hrenovke, pozimi pa kakšno prekajeno meso. Mmmmmmm, včasih takšna preprosta hrana res sede. fresh

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. feb 2008 15:47

Jaz pa krompirjev zos zgostim s pretlačeno repo, (narežem na četrtine in kuham s krompirjem, na koncu poberem ven in pretlačim),  da tak prijeten priokus. Naši repe drugače sploh ne jejo, v takile kombinaciji pa samo mlaskajo.

Cila

karambola  

član od: 19.11.2007

sporočila: 7

20. feb 2008 16:48

Jaz poleg vseh naštetih klasičnih sestavin na čebuli prepražim še malo pora,naribanega korenčka ter naribane bučke. Nikoli ga ne podmetim z moko ker je golaž gost od te dodane zelenjave, pri nam je tak krompirjev golaž top obrok:) karambola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti