Gumpaste je v bistvu tičino, ki ima dodan trdilec. O tem je pisala rina01, tam kjer je tudi recept za flower paste. Mislim, da je ona naredila torto računalnik iz take mase.
Okraske se da delati tudi iz marshmellowsov, oziroma iz mase, ki se jo naredi teh bonbonov. Sicer jih ne dobiš povsod, ampak če jih njdeš, pa lahko poskusiš...
matilda
Okraševanje torte
ja, to je potem MMF - marshmallow fondant, tudi iz ratluka se baje lahko dela, še vedno je to za mene v planu dela
katka http://katka-lopatka.moj-album.com/
Tole z ratlukom imam tudi jaz v načrtu, da enkrat sprobam. Sestra je obljubila, da mi bo poslala takšnega, ki je brez dodanih arom in oreškov.
stana Pa še čisto pravi, domači, star mamin način priprave:
vzameš cca 1/3 beljaka, omesiš s sladkorjem v prahu v gladko, prožno testo. Testo ne sme biti premehko, ne pretrdo, tako, da se da z njega oblikovati. Jaz sem s tako izdelano maso izdelovala vrtnice, listke, gobice...
Oblikuješ z rokami, podobnim postopkom, kot je prikazano v zadnjem linku. Zložiš jih npr. v pekač in jih posušiš.
Ti okraski so res krasni in jih lahko tudi pojemo.
Poskusiti ni greh!
Zdenkica, saj to je ticino masa, lahko se izboljša z žličko glukoznega sirupa ( ali medu ), nekaj kaplic olja pa mal škroba ( gustina, da se manj drobi ) če ga sladkor v prahu na vsebuje.
ežoj Sem laik za oblaganj tort.
Kako oblagate torte s to maso. Se jo da oblikovati in jo dodajati. Ni mi jasno kako lahko obložite recimo žogo?
ham-njam
Ena mš stana je lepo razložila v temi s tičino maso nekaj nadstropij više :)
Razvaljaš na silikonski podlagi in s tem vred neseš na "žogo", prekriješ, obrežeš, zgladiš, res enostavno. Če pa nimaš podloge pa preneseš kar na valjarju. Je pa res, da moraš to narediti v enem kosu, nič štukanja. Oblikuje se zelo enostavno, taka je kot plastelin.
Ežoj, od kdaj pa si tak strokovnjak za tičino, nekam pogosto se oglašaš pri njej 
katka http://katka-lopatka.moj-album.com/
Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 14. feb 2008 03:02:48
Ja, če bo pa organiziral tečaj okraševanja tort...
....ga bo, ja, takrat ko bo Soca tekla nazaj v Trento, namesto v Jadransko morje...




,
ce pa se motim, vas povabim vse na en glaz!!!
lucka
No,naj povem,da sem torto naredila po receptu iz baze
http://kulinarika.net/recept.asp?ID=5814
in sem tudi poslala slikco.
Sem naredila na torto pentljo iz mase po tem receptu
500 g sladkorja v prahu
3 žlice limoninega soka
50 g rastlinske maščobe
2 žlici vode
in moram reči,da glede na to,da sem to prvič delala,mi je še kar ratalo.
Še enkrat hvala vsem za pomoč.
tanya017
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
