Starbucks čokoladna torta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. feb 2008 14:47

A veš, da me je že prav zanimalo, kako zadeva uspeva oziroma v katero smer gre... Okej, če si dala preveč masla zraven, potem ga boš drugič dala manj....ali pa poskusi s kakšno kocko kokosovega masla - 50 gramov je čisto zadosti (to je ena kocka)...pa še putrastega okusa ne bo. 10 dag čokolade se na 4 rumenjakih lepo topi, s tem lahko namažeš dva sloja. Če hočeš bolj obilno izvedbo, daj 15 dag čokolade in se bo še vedno lepo topilo.... Pri biskvitu jaz ne bi komplicirala. Če daš n-jajc (ločiš rumenjake in beljake in beljake utrdiš s ščepcem soli), daš tudi n-žlic moke in n-žlic sladkorja in n-dag topljene čokolade, navlažiš s kombinacijo sladki-greh-čokolada in čokoladni liker in bo po moje čisto korekten približek.. Sicer me tole malce spominja na tisti vic, v katerem je Kardelj zdravil kravo, ki je potem poginila in ko mu je kmet poročal, kaj se je zgodilo, je rekek Kardelj.."škoda, jaz sem imel pa še toliko idej,"...., ampak po drugi strani, v kuhinji brez treh poskusov ne gre in šele potem prideš v rutino. Po mojem boš tudi ti po še kakih dveh poskusih naredila džazno torto, točno tako, kot jo želiš. Poročaj. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 27. feb 2008 15:03:55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti