Valentinova večerja

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

14. feb 2008 10:22

spagon je napisal/a:
Priprave ne potekajo, ker sem sveže samska mogoče bo pa že drugo leto bolje, al pa še prej. Definitivno pa si ne bom zamorila lepega sončnega dneva! Vsem vam pa želim lepo praznovanje! saš
Evo od mene ena rožica zate: http://www.view-card.com/post-card/cards/grey Začetnica

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

14. feb 2008 10:30

Jaz si ga bom jutri privoščila (mojega dragega ) - greva za vikend na morje... jupi... Pa še drugi nama bodo stregli... Tina

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

14. feb 2008 11:14

Včeraj sem dala namočiti fižol...danes bomo imeli fižolovo mineštro

lp

Anamarija

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. feb 2008 12:27

Pametno, fižol se kuha sam. Jaz danes samo še tamalo peljem k okulistu, potem ne delam več nič. lp Vesna

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

14. feb 2008 12:33

Jaz sem tudi ena od samskih srečnic, kandidati sicer so in ker so se danes, tahitri pa že včeraj kar izkazali s pozornostmi sem vsakemu spekla en veeelik linški srček z višnjevo marmelado (premera cca 20 cm) in ker sem bila ravno pri volji sem jih spekla še za vse domače, za v službo pa majhne srčke. Vrgla sem se tudi v peko ljubezenskih pisemc, recept, ki je že od decembra čakal na pravo priložnost. Tako da cukra pa srčkov več kot dovolj. Ninja24

španga  

član od: 8.2.2009

sporočila: 23

8. feb 2009 22:15

Fantu bi rada pripravila presenečenje za valentinovo. Rada bi mu pripravila večerjo, vendar bi rada to pripravila že pri meni doma, ker imam pečico in vse(fant jo namreč nima) in bi potem že pripravljeno prinesla k njemu in jo tam samo še pogrela, malo popravila in kaj dodala ter postregla. Zdaj pa me zanima, če imate mogoče kakšne ideje, kaj bi to lahko bilo? Bolj enostavno in predvsem dobro:) Hvala že vnaprej! španga španga

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. feb 2009 8:56

Španga, meni po tvojem konceptu zmanjka ena pečica. Ker, če je fant nima, kje boš pa potem pri njemu kaj pogrela? Skratka, ti ostane samo nekaj, kar se kuha v loncu na štedilniku......, to je pa logistično gledano, pošastno nepraktično. Ker stvari gredo takole: ko pride ženska k moškemu in zraven prinese še hrano (kar je sicer dober osvajalski manever), takrat prinese s sabo hladno hrano (narezke, sirčke in te stvari) in to bolj v taki embalaži za enkratno uporabo. Ker mora pač tako frajer odnesti smeti do smetnjaka, ženska gre pa potem naslednji dan lepo domov. In že odhod domov naslednji dan je tak dizaster (mejkap, ki je včeraj še zgledal, danes ga ni več), hočem reči, že za stay the night potrebuješ neseser, ker drugače z jutranjim izgledom strašiš samo sebe in okolico, ni nobenega razloga, da bi potem še kastrole nosila domov. Skratka, moj nasvet je takle, lepo kombiniraj narezek, melono, sir, pršut, pa kakšno hobotnico v solati in kak kruhič in to je to. Boš drugič delala izpit za kuharico. In še modrost iz arzenala Žuži Jelinek (najstarejša modna krojačica iz Zagreba, večkrat poročena, neke vrste hodeča ikona): Nemojte se previše truditi, ono muško prasence će ionako sve pojesti.....)))))))))))))))))))))))))) Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 09. feb 2009 09:21:49

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

9. feb 2009 10:32

Španga, za desert priporočam čokoladni mousse, ki ga pripraviš en dan prej in ga potem samo prineseš in daš v hladilnik ali postaviš na balkon. Za glavno jed pa se strinjam, da je bolje, da ne kompliciraš. Lepo se imejta! RadaJem

španga  

član od: 8.2.2009

sporočila: 23

9. feb 2009 11:12

Najlepša hvala za predloga. Ja, sej imata prav, najboljše je čim manj komplicirat. Ja, pozabila sem povedat, da ima fant mikrovalovko, tako da bi lahko tam not kaj pogrela. Lep pozdrav obema! španga

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

9. feb 2009 11:20

Tudi tortilije lahko lepo pogreješ v MV, doma pa jih komplet pripraviš, po možnosti v steklenem pekaču, ki ga lahko daš tudi v mikrovalovko. sara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti