Električni pekač za kruh

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

17. sep 2002 10:22

Hvala vsem - sem se že odločila. Mercator, prihajam!

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

17. sep 2002 10:56

Ali se v kruhomatu tudi lahko speče žemljice (oz. kakšno drugo drobno pecivo) ali samo hlebec oz. štruca. Si ne znam prav predstavljat, da samo navagaš sestavine, potem bi pa stoj sam naredil testo in celo oblikoval žemljice....

neznan uporabnik

17. sep 2002 11:27

Še eno kratko opozorilo! Model sem videla v Merkatorju v Kranju (na zalogi sta bila še dva, vendar baje še dobijo). Za Ljubljano ne vem. agata

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

17. sep 2002 21:34

Ja, bila sem v Mercatoju, kupila pa ga nisem. Prvič, cena je bila višja (slabih 27 tisočakov), bil je star model Severin in tisto kar je res odločilo: prodajalka mi je povedala, da gre notri največ 40 dag moke, torej nikakor ne moreš speči 1 kg kruha kot sem pričakovala oz. razbrala iz vaših odgovorov. Rekla je, da ne pozna večjega modela. Ko sem ga odprla sem videla res zelo majhen prostorček za kruh. Ali je morda nov model večji? Halo, ali kdo ve? Morska deklica, ali pa kdo, ki ga ima oz. pozna, se lahko še enkrat odzovete in mi (nam) razjasnite stvar?

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

18. sep 2002 8:21

Nov model je enako velik. Prostor za kruh ni tako majhen kot izgleda na prvi pogled. Pečena štruca kruha je res krajša kot tiste iz trgovine, je pa zato precej širša in višja, tako da mislim, da se zaradi količine kruha ni treba sekirati. Sicer pa jaz delam kruh iz 60 dag moke, zraven pa še kakšne 2 dl vode in malo manj mleka + ostale sestavine. Tako da je vsega skupaj za približno 1 kg. Gotovega kruha pa še nisem tehtala. Midva sva v gospodinjstvu samo dva, tako da nama je še ta kilogram preveč, ponavadi delam 1/2 kg. Irena

neznan uporabnik

18. sep 2002 9:31

Pozdravljena, Tortica! Model imajo v Mercatorju zagotovo po tej ceni (21.000) v akciji v Kranju. Vendar pa Mercator nima povsod istih akcij kot npr. Spar. Vendar pa se bojim, da je stari model. SEVERIN BM 3983 Farbe: weiß, Fassungsvermögen: 1000 g, Leistung: 450 Watt, wärmeisolierendes Gehäuse, abnehmbarer Deckel, für ca. 1000g Brot, herausnehmbare, antihaftbeschichtete Backform mit Tragebügeln, automatisches Kneten, Aufgehen und Backen des Brotes, 12 Programme für verschiedene Brotsorten, Vollkornbrot, Hefe-kuchen, Gebäck und Teig für Brötchen und Pizza, Sichtfensterm, 13 h Zeitschaltuhr, bedienungsfreundliches Display mit LCD-Anzeige, Programmwahltaste, separate Wahl von 3 Bräunungsstufen, automatische Warmhaltefunktion bis eine Stunde nach Beendigung des Backvorganges, 30 min Memory-Funktion bei Stromausfallk, Anzeige bei Überhitzung der Backform, Signalton zum Beifügen von Zutaten, mit Messlöffel und -becher zur genauen Dosierung der Zutaten mit Rezeptideen, Maße ca. 335 x 285 x 265 mm Severin BM 3982 Brotbackautomat für 1.000g Brot. Ausstattung: 8 Programme, Taste zum Vorwählen des Bräunungsgrades, übersichtliches LED-Anzeigenfeld und zusätzliche Kontrolllampen für die Programme. Zeitschaltuhr für 13 Stunden, Stromausfallschutz: 30 Minuten, Leistung: 715 Watt. Še enkrat pa sprašujem vse skupaj: Ima kdo kakšne informacije/izkušnje s strojem CLATRONIC 2594??? Prodajajo ga v Merkurju in Media svetu (25.000-26.000SIT) in meni je všeč, ker je za 1300g kruha in ima bolj podolgovato obliko štruce. Vendar me zanimajo praktične izkušnje z njim. agata

neznan uporabnik

18. sep 2002 11:19

Še enkrat jaz! Moja mati je ravnokar (10:00) kupila aparat Severin BM 3983 (nov model, 600g moke --> 1000g kruha) v Mercatorju v KRANJU (največjem, vzhodna vpadnica, ob rondoju), po ceni 21000 sit. Imajo jih še, v četrtek dobijo novo pošiljko. Torej... Danes popoldne ga preizkusim. LP agata Ja... moje vprašanje za CLATRONIC še vedno velja - tega si namreč nameravam kupiti jaz. Sporočilo je spremenil(a) agata dne 18. sep 2002 11:20:45 Sporočilo je spremenil(a) agata dne 18. sep 2002 11:42:44

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

18. sep 2002 12:57

Hojla! Mene pa še zanima, kako dolgo se peče tak kruh. LP Sycia

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

18. sep 2002 14:53

Mene pa še vedno, kako je z žemljicami...

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

18. sep 2002 15:20

Bom poskusila pomagati, čeprav ga še nimam in ga kupujem: Obema svetujem , da pogledata stare forume, kjer res veliko piše o tem aparatu (kar sem našla danes). Žemljic pa mislim, da ni možno peči, razen če bi dala malo moke oz. mase in bi dobila mali hlebček-en sam, ki bi ga imenovala žemljica. Včeraj sem doživela bližnje srečanje s tem aparatom v trgovini, kot sem že omenila: pekač je v obliki vedra oz. kvadra z ročajem, na dnu je gnetilni kavelj , sem notrri vse sestavine "namečeš", sam pa zmesi, vzhaja in speče. Na pokrovu je okenček, da "spremljaš potek dogajanja". Sama čakam, da bo kje blizu mojega konca kakšna akcijska ponudba, Kranj mi je bistveno predaleč (sem iz okolice Krškega). Nimam pa nobenega izgovora, da bi me mož peljal v Kranj (ali jaz njega), še ob včerašnjem obisku v Mercatorju je nejeverno zmajeval z glavo. CLATRONIK bi pa tudi mene zanimal, saj smo velika družina, ki poje veliko kruha, ampak izgleda (po odzivu namreč), da pri nas ni tako razširjen kot Severin....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti