Zakuha za govejo juho

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

15. jan 2008 12:03

Mi pa jemo na roke narejene rezance, ribano kašo, vlivance, palačinke in na vsake kvatre enkrat zdrobove ali ajdove žličnike. Včasih spečem slano biskvitno testo (kot za rolado), ga narežem na male kocke in v pečici še malo posušim. Ne sme pa manjkati v juhi surov nariban korenček, nasekljan peteršil ali drobnjak. Julija

neznan uporabnik

15. jan 2008 12:13

Mene pa zanima ali skuhate ribano kašo, rezance in podobno najprej v osoljeni vodi in nato tik pred serviranjem date v juho ali to skuhate v juhi. Jaz namreč vse to prej skuham v osoljeni vodi in nato tik pred serviranjem dam v juho, da se malo pogreje. Če je voda zelo motna pa tudi malo sperem pod tekočo vodo, da to ne zmotni juhe. Tako skuham lahko tudi zakuho za naslednji dan - pustim jo v hladilniku v zaprti posodici Za žličnike in vlivance pa mi je jasno, da jih vedno zakuham v juho. In še za tiste, ki vam zdrobovi žličniki ne ratajo enostaven recept - 1 srednje jajce, 4 žlice pšeničnega zdroba ne preveč vrhane (če je jajce veliko malo več in obratno) dobro premešamo in pustimo cca 10 minut, nato pa z čajno žličko zajemamo in zakuhamo v juho, pride čisto dovolj za celo 4 člansko družino. In še da ne pozabim - pri nas jemo juho z domačimi blečički (krpicami), rezanci, ribano kašo, vlivanci, zdrobovimi žličnik, omletnimi rezanci, če ni drugega pa tudi s kroglicami. tedi

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

15. jan 2008 13:11

Ko juha zavre dam rezance, počakam da ponovno hoče zavreti, pustim počasi vreti pol minutke, potem juho odstavim in pokrijem. Tako počaka 5 minut in gre na mizo. Najbolj zoprno mi je, obstani in prekuhani rezanci v juhi. Pozdravček!

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

15. jan 2008 13:18

dragička je napisal/a:
Ko juha zavre dam rezance, počakam da ponovno hoče zavreti, pustim počasi vreti pol minutke, potem juho odstavim in pokrijem. Tako počaka 5 minut in gre na mizo. Najbolj zoprno mi je, obstani in prekuhani rezanci v juhi. Pozdravček!
Ravno zato poskusi rezance skuhati v slanem kropu in jih nato odcejene in poplaknjene z mrzlo vodo dodaj juhi! veverica

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

15. jan 2008 15:23

Vse zakuhe najprej pokuham v slani vodi, poplaknem, nato jih dam v juho. Je tako bistrejša. Pri nas imamo v goveji juhi najraje domače rezance, ribano kašo in jetrne knedle, vlivance in fritate, v kurji juhici pa nam najbolj ustrezajo zdrobovi žličniki. lp limona

opium  

član od: 3.11.2015

sporočila: 3

15. nov 2015 16:47

jaz vedno delam rezance za juho z nožem, ampak mora biti zelo oster , da so tanki

Carmen

opium

opium  

član od: 3.11.2015

sporočila: 3

15. nov 2015 16:52

seveda je pa nujno, da je tudi testo razvaljano na tanko, jaz ga valjam z valjarjem, naredim juh na zalogo. Kjer imate prostor, da lahko razgrnete prt, pa se naj rezanci sušijo kar čez noč, če ne bodo dobro presušeni, lahko splesnijo.

opium

marju  

član od: 31.5.2011

sporočila: 76

15. nov 2015 19:27

pri nas so v juhi najpogosteje domači rezanci, vlivanci, kaša ali drobnjakovi štrukeljci. Zdrobovi cmoki pa so edina stvar, ki je ne jem, zato jih tudi ne kuham. Vse zakuham naravnost v juho, v kateri je obvezno tudi nareza rdeč in rumen korenček. Rezance delam sama, valjam jih s strojčkom, režem pa na roke.

 

marju

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

15. nov 2015 20:52

Jaz pa zakuho skuham v manjši količini juhe, ki jo kasneje zalijem- pri nas so zdrobovi cmoki, domači rezanci, žlikrofi, fritati, vlivanci, kaša, zvezdice,  pa se tudi najdejo zlate kroglice za hitro varianto.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

bela120  

član od: 28.2.2013

sporočila: 103

15. nov 2015 21:11

Zdrobovi cmoki ampak taki da so v sredi še trdi pa ribana kaša to je zame najboljša zakuha 

bela120

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti