Iščem: recepti za pripravo kaš

neznan uporabnik
tema odprta - 13. dec 2000 9:44 | ogledi: 2.864 | odgovori: 2

Pozdravljeni!

Iščem recepte za pripravo kaš, npr. ajdove, ječmenove, prosene ali pa tudi pire. Mi, prosim, kdo lahko pomaga? Hvala, Olga

neznan uporabnik

13. dec 2000 11:12

Prosena kaša na mlečni osnovi: v 1/2 l vročega mleka stresemo 3-4 žlice kaše, ki jo poprej operemo v vroči vodi in ves čas mešamo. Po okusu osolimo ali osladkamo, lahko dodamo tudi malo masla. Kuha se od 10 do 20 min. Kaši kuhani na vodni osnovi, se dodajo tudi slive. Ajdova kaša: 30 dag ajdove kaše operemo v vroči vodi in jo kuhamo v 1.5l juhe toliko časa, da kaša nabrekne. Vren naj počasi in pokrito. Namesto juhe se lahko uporabi tudi samo voda. Tea

neznan uporabnik

15. dec 2000 21:59

Upam, da bo tudi moj recept dobrodošel: GOBOVA JUHA Z AJDOVO KAŠO V vodo damo kuhati malo ajdove kaše. Ko le ta zavre damo v vodo nekaj instanta za pripravo gobove juhe (lahko tudi celo vrečico), že prej prevrete sveže gobe ali pa posušene,... nato juho solimo, popramo, dodamo svež peteršilj in dobro pokuhamo. Za boljši okus lahko juhi dodamo nasekljano čebulo, česen, še posebej pa juho obogati kisla (lahko tudi sladka) smetana.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti