Jastog

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

29. dec 2007 17:04

uf kar nekaj idej, najbolj se nagibam k testeninam in omako s smetano, dobro vino in še dober španski konjak Fondador, zaenkrat me je ta najbolj ogrelo. Hvala vsem Hobotka

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

24. dec 2008 0:37

Kako dolgo se pa kuha jastog v oklepu, če ga daš v ekonom lonec ali pa kar v navadnem piskru? Hobotka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

24. dec 2008 8:31

Jastog je odličen v brodetu. pripraviš ga kot ribjega,surovega jastoga narežeš na kose pri tem paziš da ti iz oklepa ne steče tekočina, ta ima izjemno aromo in vstaviš v že pripravljeno omakco. Drug recept na katerega prisegam je, da živega jastoga vržeš v slan krop, ga skuhaš in meso izluščiš iz oklepa. Narežeš ga na drobne koščke,ravno tako še paradižnik, zeleno papriko in čebulo. Vse mora biti nasekljano enakomerno in ćim bolj na majhno. Vse skupaj smežaš in začiniš s soljo, limoninim sokom in dobrim, ampak res dobrim olivnim oljem. To je vse in ta recept je najbolj priljulbljen med domorodci v dalmaciji. Na ta način boš res okusila pravo aromo jastoga sicer bo ta okus prekrit z raznimi omakami ali bešameli, siri in ne vem kaj še. Ampak seveda vsak ga pripravlja kot mu je najboljši in o tem ni da bi razpravljali. Mora pa biti težak vsaj 1 kg sicer bo mesa kaj malo. Obila užitka pri kuhanju ti želim in vse dobro. LP hedonist

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

24. dec 2008 8:38

Jastog v oklepu se kuha od 30 - 40 minut odvisno od teže. Bognedaj v ekonomu, ti bi razpadel . LP hedonist

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

24. dec 2008 11:56

Hedonist hvala za nasvete, samo glede na to, da je jatog zamrznej ne vem če bo kaj s tem sokom??? Hobotka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

24. dec 2008 12:00

Hobotka, najbrž boš dobila zamrznjenega že kuhanega. Z malo sreče se sicer pred prazniki včasih pojavi tudi kakšen živ. Tržnica ali pa Leclerc ga ima občasno. Kuhaš ga kakšne pol ure, venar dodaj tudi jušno zelenjavo. fresh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. dec 2008 11:58

Pri tej temi se pridružujem fresh, sploh tista zadeva s konjakom.

Komaj čakam poletja in kakšnega svežega na tržnici, ki ima klešče še zvezane, da ne ostanemo brez prstov.

 Priznam pa, da jastoga ali raroga z veseljem menjam za dobre, velike kvarnerske škampe.

Mamamia

mamamia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. dec 2008 14:07

Hehe, mamamia, na Kamenjaku sem bila nekoč priča pri tem, ko je na prvi pogled uboga rakovica klenemu slovenskemu fantiči naredila celo operacijo dlani. Se ni za šalit s temi prebivalci. Sem pa letos rakovice (noro veliko jih je bilo v nekem zalivu) pridno metala z ribjim drobižem v juho. Seveda je šlo v predelovalni proces vse od oklepov do mesa. Da super twist juhci. Joj, dajmo nehat! Me južno povleče! fresh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. dec 2008 21:30

No, če se potikaš tam naokoli, sva se morda že kdaj videli. Safari klub še kar dela in dela, ampak jaz sem bolj poredko tam, bolj se držim Premanture in otočkov proti Cresu in Lošinju.

Ja, so znanci v torek prinesli jadranske lignje, palamide, ribone, pa 6 kg brancina so ujeli pri Iloviku. Skupek je pravi, ni kaj.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti