Montignacova metoda hijšanja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

18. jan 2009 19:43

Tudi jaz spodbujam nastanek foruma z jedilniki po Montignacu. Pa naj nobena ne zameri, če ji kakšen jedilnik kdaj popravimo, če bo naredila kakšno napako... Mislim, da je pri Montignacu največji problem to, da nam zmanjka idej... ali  pa da načina prehrane ne poznamo dovolj in delamo napake... Tak forum bi precej pomagal. Če že pet članic vsak dan napiše, kaj so jedle za zajtrk-malico-kosilo-malico-večerjo, bo idej endvatri cel kup. Tako kot pri forumih 'Vegetarijanska kosila' in 'Kaj bo jutri za kosilo'.

Verjetno ne gre za podvajanje teme, če forum naslovimo 'Jedilniki po Montignacu'?

tulka

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

18. jan 2009 19:54

Se popolnoma strinjam s teboj, Tulka. Prehranjevanje z uporabo Montignaca prinese daleč najtrajnejši uspeh pri vzdrževanju teže, energije in tudi zdravja. Omogoča nam tudi inovativnost in raznolikost. Irena

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

18. jan 2009 20:05

tulka jaz bi bila res vesela, če bi se nardil forum z recepti po Montignacu. Želela bi si pa čim več enostavnih receptov. Sej je fajn da tudi kej novega sprobamo, mislimpa, da v tem tempu rabim kakšne enostavne recepte z pravilno kombinacijo, pa ta pravimi živili, ki se z lahkoto prpravijo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

18. jan 2009 20:31

Tulka, takoj sem za. Fino bi bilo, ker bi dobili veliko več idej za jedilnik. Pa bo Montignac tako j malo bolj zabaven....... jana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

18. jan 2009 20:59

OK, sem odprla novo temo, zdaj pa prosim za vaše prispevke, da bomo izpadle resne

tulka

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

18. jan 2009 21:37

Juhu!!!! Stentor

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

18. jan 2009 21:43

tulka

MM

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

19. jan 2009 15:02

fresh je napisal/a:
Montignac je super način prehranjevanja. Moti me edino precejšnja količina mesa, ampak če to zamenjaš za ribe in morske sadeže, potem si na konju. Sploh pa mi je všeč, ker v vzdrževalni del vpeljuje stročnice, ki so kar pozabljene v prehrani. Še par idej- ker se lahko k beljakovinam je zelenjava, naj povem, da so sledeči pireji 1a: pire iz rumene kolerabe, iz čičerke, iz fižola, iz gomoljne zelene (k ribam paše božansko), brokolijev, iz rumene buče,... In pa krompir se uspešno nadomesti s sladkim krompirjem, ker ima nizek glikemični indeks. In je zelo okusen tako kuhan kot pečen, v juhi ali v obliki pireja. fresh
Fresh, mi lahko poveš, kje bi pri nas dobila sladek krompir? Meni je eden poglavitnih problemov pri Montiju, da je treba črtati krompir. Hvala. Pesnica

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

19. jan 2009 15:17

Do sedaj sem ga videla redno v Leclercu. fresh

vesna.cat  

član od: 30.12.2008

sporočila: 14

19. jan 2009 19:09

Tudi meni je všeč predlog, da si pomagamo z različnimi jedilniki in mogoče nam s skupnimi močmi le uspe "dati dol" kakšen kilogramček ali pa nejdemo pot k pravilnemu-zdravemu prehranjevanju. Meni pa je všeč, da lahko jem več mesa tudi če ni krompirja-hvala bogu, da smo si različni. Za zajtrk največkrat jem kruh iz črne in polnozrnate moke (kruhomat) ter tekoči jogurt, včasih pa tudi kakšen košček salame-meso se ve ha, ha. Lepo se imejte! vesna.cat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti