Peka kruha - aparat -informacije

neznan uporabnik

28. apr 2003 18:07

Marta, se strainjam s tabo - ni ga čez "na roke" zgnetenega! Ampak kaj, ko smo današnje uslužbenke-gospodinje vedno v tekmi s časom. Jaz imam Severina in sem z njim zelo zadovoljna. Dokler pospravim, zlikam ali celo gledam TV, moj pridni pek peče, zraven pa omamno diši. Moj mož pravi, da ni lepšega osvežilca zraka. Tudi to nekaj šteje, kajne? Hm, eno napako pa ima tak kruh: prehitro ga zmanjka! aronci

milly  

član od: 8.6.2002

sporočila: 11

24. jul 2003 12:23

Tudi jaz imam omenjeni kruhomat. Kruh je super, toda domaci bi radi zdaj ze vse druge vrste kruha. Jaz pa si ne upam nic eksperimentirati z raznimi zrnici oz. drugo barvo razen belo. Kaksen nasvet? milena milena petek

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

24. jul 2003 23:58

Milena, danes smo pri nas jedli kruh po receptu: 2 dl jogurta 2 dl vode 2 čž soli 2 ž rjavega sladkorja 2 ž olivnega olja 30 dag bele in 30 dag graham moke 1 čž kvasa po 2 ž semen: sezam, lan, sončnice; Imamo Severina, pekla sem s programom za polnozrnat kruh (3).

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

23. feb 2004 8:59

Ima kdo izkušnje s peko popolnoma rženega kruha v kruhomatu? Ne želim namreč uporabljati bele moke, čeprav vem, da ržena moka nima lepka. Kako je s koruznim ali ajdinim kruhom, ki sta prav tako težka? Tanja

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

23. feb 2004 9:17

Tanja! Če boš uporabljala samo "težko" moko, bo peče kruh zelo nizek in trd, tako da boš , kot sem bila tudi jaz, ko mi v začetku tak kruh ni lepo uspeval. Lahko bi sicer povečala količino kvasa, a bi potem mislila, da ješ kvas, ker kruh ne bi imel dobrega okusa. Zdaj večkrat mešam 1/4 ržene moke, 1/4 polnozrnate moke in 1/2 bele moke, pa jemo super kruh. Včasih dodam tudi sir in razna semena v zrnju, pa kruha še prehitro zmanjka. Poskusi in eksperimentiraj! Nada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti