Serviranje sira

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

4. dec 2007 15:56

Jaz bi zraven ponudila grozdje in dinjo. Gre dobro skupaj, še posebno z malo bolj pikantnim sirom, Sweetie

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

4. dec 2007 16:03

Čao, ja, smo res različni - meni osebno je pri siru čisto vseeno, kdaj ga ponudijo, ker mi gre po okusu povsod zraven in ga po možnosti (če le imam to izbiro) tudi jem pri vseh obrokih, izhodih. Meni je super tudi kot samostojna jed. No, sicer nisem odgovorila v konteksu vprašanja, to je samo moje mnenje.... mmmm... grem domov in takoj bo padel en kos, še preden kaj skuham..... Lep pozdravček, S.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. dec 2007 16:06

Nikdar ga ne postrežem kot predjed, vsaj samo sira ne, razen če je kak mehkejši sir ali kos tršega sira sestavni del kakšne druge predjedi.

Sicer pa kombinacije, kot je omenila Vendy - tik pred, ob ali po sladici. Ali pa vprašam omizje, pa ustrežem želji gostov, ne glede na to, kaj veleva pravilo. Mamamia

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

4. dec 2007 16:26

Francozi pravijo, da solata želodec odpira, sir pa zapira. Torej: solata kot predjed, sir pa na koncu. V Franciji sem preživela nekaj mesecev in nisem doživela, da bi servirali sir kot predjed. Mogoče bi kot predjed lahko ponudili kak lahki sveži sir (od skute in izpeljank do mozzarelle) - stvar okusa pač, o čemer pa se, kot je znano, ne razpravlja. Lep pozdrav, Sonja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

4. dec 2007 20:02

Sir se servira po sladici in pred sadjem. Ampak brez zamere, če sprašuješ o tem, najbrž ne načrtuješ zelo formalnega obroka pa se zato ni treba niti držati protokola. Ne vem, koga gostiš, pravila so enaka za domače, ljube ljudi in za tujce, ki bi jih rada impresionirala. Če boš sploh servirala sir, naj bo vrhunski. To pomeni: da imaš znance s kravo/kozo/ovcami ali zanesljivega, preverjenega dobavitelja takega sira. Izbrani sir serviraj tako, kot je pri vas v navadi. če ga polivate z medom in oblagate z grozdjem, serviraj eksotiko posebej. sira, kupljenega v trgovini, ne ponujaj doma, če ne gre za dogovorjeno prijateljsko druženje. Razmisli o tem, ali je tvoj izbrani sir sploh primeren za zaključek obeda. Mogoče ga je celo škoda za to. Če imaš resnično vrhunski sir, raje povabi tiste, ki ga bodo cenili, na obed s sirom. Zelo natančno izberi vino, mogoče drugo pijačo, ki gre z izbranim sirom. nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti