Pripomočki

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

tema odprta - 1. dec 2007 16:06 | ogledi: 15.236 | odgovori: 19

Vem, da je bil že ne formu na to temo, pa ga ne najdem, ker nimam pluska. Nič zato, odpiram novo temo,da vam sporočim, da sem se včeraj potepala po Avstriji in v Graškem Intersparu našla / in kupila / valjar z distančniki za valjanje na različne debeline, janeževe zvezdice /od Kotanya/, komplet za izdelavo pralin - mrežica, vilice in tista ukrivljena žlička za odcejanje kroglic... Imajo tudi zadosti oblatov od 4 cm premera naprej, tudi polnozrnate in bio, zlat in srebrn sladkor, grobo zrnat sledkor in precej drugih reči, o katerih tukaj sploh decembra rada teče debata v smislu kje se da to najti.

Zdaj se moram samo še spravit peči, pozno ponoči sem končala adventni koledar, danes me čakajo venčki za pol familije, jutri pa, končno, ... piškotki za

Irena

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

1. dec 2007 16:11

Nekajkrat sem že zasledila tale "valjar z distančniki". Kaj vraga je to? Mogoče sem res malo za časom, ampak sploh si ne predstavljam kako to izgleda... Bi mogoče katera prilepila slikico? In malo razložila? Issi

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

1. dec 2007 17:24

Trenutno nimam fotoaparata v funkciji in ne morem poslikat - je pa lesen valjar, ki se mu na obeh straneh nataknejo plastični obročki, ki valjar dvignejo od delovnega pulta za izbrano debelino 1,2, 2.5, 3, 4, ali 5 mm. Na ta način je potem razvaljano testo povsod enake debeline. Mislim ,da je ena članica pred časom že prilepila slikico, ko je bilo govora o tem.. lp Irena

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

30. sep 2008 11:37

Ne bi rada odpirala nove teme, zato sem aktivirala tole.

En zanimiv pripomoček za rezanje pizze sem zasledila:

To so škarje za rezanje pizze, ki ti pomagajo, da narežeš vse kose enako velike...

Slika in članek sta bila objavljena v reviji Moj dom, 30.08.2008.

 

Je še kdo zasledil kakšen zanimiv pripomoček?

 

 

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

30. sep 2008 13:37

Zame zanimiv pripomoček je stojalo za kuharsko knjigo :) Videla sem ga v müllerju, lesen, cena okoli 15€. Nujno ga moram kupit, ker pri kuhi veliko uporabljam knjige, zvezke, zapiske... Pa da se mi ne obračajo strani, da ne packam po listih... :) Jejža

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

30. sep 2008 13:53

a mogoče kdo ve, kje bi se tele škarje za pizzo dale kupit? :) Petya

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

30. sep 2008 15:30

Petya, klikni na slikco škarij.

LP, V.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. sep 2008 16:10

Jejža, stojalo za knjige sem jaz kupila v knjigarni Konzorcij v Lj (Mladinska knjiga).

Loni Makaroni

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

1. okt 2008 9:50

Pred kratkim sem brala na kulinariki, da je na Ptuju trgovina Biga, kjer prodajajo pripomočke za peko. Ker sem danes šla na Ptuj, sem se zapeljala tja in res našla to trgovino. Tam imajo res dosti stvari. Imajo tudi ticino maso. Sicer imajo trenutno samo 5 kg, v petek pa dobijo tudi 1 kg. Imajo vse možne barve v prahu, modelčke za krašenje, hostje,........... skratka, sline so se mi cedile. Če katero zanima, kje ta trgovina je: pripeljala sem se iz smeri Maribor, mimo bolnice, takoj levo in prevozila mislim, da dve križišči. Od daleč zagledaš rdeči blok in nasproti tega bloka je trgovina Interšpar ali Špar. V tem bloku so spodaj kafiči, pekarna in med drugim tudi trgovinica Biga. Se splača pogledat! baška

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

1. okt 2008 9:55

Uf, nisem pogledala datuma pri prvem vpisu in me je skoraj s stola vrglo, ko sem prebrala, da je piškotek že končala adventni koledar Sem se pa zato olajšano nasmejala, ko sem videla datum. In je pasalo, res blažkaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti