Pomoč pri peki

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

30. nov 2007 7:39

Pa naredi si uslugo in pridobi dodaten par rok, ali dva, ali tri... Aja jaz priporočam rafaelo kroglice, meni vedno ta prve zmanjkajo. Začetnica Sporočilo je spremenil(a) ZAČETNICA dne 30. nov 2007 07:40:06

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

30. nov 2007 8:39

Lahko spečeš nekaj vrst keksov npr. kakšnih 5 (ali seveda več če želiš) - blazinice s kislo smetano, mehki cimetovi keksi, rogljičke (orehove, kokosove, čokoladne...) , čokoladne huzarske krapke,bombice, razpokani piškoti, rafaelo kroglice... ali nekaj podobnega. To vso pecivo ti ostane kar nekaj časa in ga lahko spečeš tudi kakšna 2 tedna prej.

Mogoče madžarico in belo pito - dobiš veliko kosov iz enega pekača. Oblate lahko spečeš prej in jih en dan prej premažeš s kremo.

Biskvitno pecivo lahko spečeš 2 dni prej, če imaš kakšnega s kremami ga potem naslednji dan premažeš, obliješ z glazurami.

Potica se mi zdi pa je tako obvezno v tem decemberskem času. Sicer se je po mojih izlušnjah preveč ne poje.

 Rebeka

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

1. dec 2007 20:24

Jaz pa predlagam - belo pito, obvezno jo je potrebno pripraviti prej, pa še veliko koščkov dobiš iz enega pekača od pečice; pri nas mora biti obvezno za vsako slavje in prva zmanjka ter - mini potica na hitro (raje imam manjše koščke potice, kot pa tiste klasične) http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4458 aknelab

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti