Skutina potica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. nov 2007 22:08

Surov gris bo kar v redu. Loni Makaroni

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. nov 2007 5:03

Raedko jo pečem, je pa odlična. Nadev je podoben Goljatovemu, razlika je samo v tem, da sestavin nikoli ne tehtam.

Kyara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. nov 2007 7:05

Kyara, saj Goljat jih po moje tudi ne, to prepušča samo nam laikom... Loni Makaroni

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

30. nov 2007 7:44

Ob nedeljah večkrat naredim skutino potico, testo enako kot pri orehovi ali makovi, nadev pa ste že napisale: skuta, smetana, jajčka, sladkor, rozine (ali pa tudi ne), vanili sladkor, obvezno limonino lupinico in malo pšeničnega zdroba. Ker je nadev dokaj "moker", pazite na čas peke potice, da ne bo "znotraj" preveč surova. galja

neznan uporabnik

30. nov 2007 8:46

Val, najbrz imas prav, vendar jaz bizeljsko potico poznam kot sladko, recept pa imam iz knjige receptov sestre Vendeline. Po moje ni panike, pač enkrat delaš sladko, drugič slano varianto, pač odvisno od okusa, pa od tega kaj bi jedel. Tako da - kakor komur paše, pač ena ideja več če je že debata o skutni potici. bberta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti