Pri nas tudi samo česen in peteršilj...
lidka 
začimbe h gobam
Tudi jaz uporabljam le česen, peteršilj in seveda poper. Pri šampinjonih, ki nimajo tako izrazitega okusa, pa kakšen ščepec curry-ja.
LP
Barbra
Pa malo kumine, sploh pri lisičkah.
rdecapesa
PRAŽENE GOBE- ČEBULA, ČESEN, PETEŠILJ
V OMAKE, - K NAŠTETEMU DODAM MALO KOLIANDRA
NIKOLI PA NE UPORABLJAM ŠATRAJA, TIMIJANA ALI MAJARONA.
ŠATRAJ ALI TIMIJAN SE MI ZELO PODA K STROČJEMU FIŽOLU.
m.schafe
Najlepša hvala za vse odgovore. Danes sem namreč naredila njoke z jurčki po tem receptu:
http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4447
in je blo odlično. Ker nisem strokovnjakinja za gobe pa nisem vedela kako je s timijanom. Ampak je izpadlo krasno- točno takšna omakica kot jo imajo v Picikato na Teharjih pri Celju. Identična...
Drugače pa naredim ponavadi tako, da na veliko čebule prepražim soljene in popoprane gobice, včasih dodam tudi jajčko in peteršilj.
Hvala še enkrat in lep pozdrav!
a1
Prepražena čebula, gobice, potem pride česen in šetraj. Jajce samo takrat, kadar je veliko jedcev in gob premalo.
Prepražena čebula, gobice, česen in šetraj ter kisla smetana.
nonica
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
