Ideja za torto

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

tema odprta - 28. nov 2007 10:18 | ogledi: 8.422 | odgovori: 48

Spoštovane pekarice. Hčerka praznuje rojstni dan. Vem da ji bom spekla torto nutela, ker je to že nekaj let njena najboljša torta. Vendar sem v stiski s časom in nimam časa za natančnejše krašenje torte, še huje pa je, da ne jaz ne hčerka nimava ideje, kako bi torta izgledala. Bo velika, pravokotna torta. Sedaj pa lepo prosim vse ki se vam ljubi, da mi pomagate s kakršnokoli idejo. Vodilo naj bo: čimprej in čimenostavnejše, pa kljub temu lepo. Hčerka obožuje hip-hop. Ste kdaj pripravljale torto na to temo???

Vnaprej hvala

Mami1

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

28. nov 2007 10:29

lahko bi z čokolado ali z barvami na torto narisala eno fejst punco ki pleše hip hop. mislim da ne bi smela imeti preveč težav s tem pa tudi hera bi bila verjetno vesela. nektarina

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

28. nov 2007 12:01

Ja, sem razmišljala o tem, ampak sem pri takem risanju počasna. Malo razmišljam o odprti knjigi. A drugi res nimate nobene ideje?

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

28. nov 2007 12:13

knjiga je kar klasična ali ni? mislim da bi ti bilo glede risanja najlažje da najdeš na internetu kako sliko da imaš predstavo in poskusiš najprej na papir potem pa bi verjetno šlo. no upam da ti bodo še drugi kaj svetovali. nektarina

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

28. nov 2007 12:27

Če ne pa se lahko zatečeš k rezervni metodi in ji daš na hostijo kako sliko narediti, da se neboš sama mučila z risanjem! Okoli in okoli pa malo s smetanco pa je takoj nekaj drugega. Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. nov 2007 12:28

Minimalizem. Rjav nutela kvader, gor pa napišeš Yo! Happy B-day, sis"! Lahko s smetano, lahko s črkami. Bolj hip hop teksta ne znam. Vendelina jr.

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

29. nov 2007 10:04

PUNCE ENKRATNE STE. Strinjam se z nektarino, da je knjiga klasična, vendar moram povedati, da je hčerka v prvi triadi osemletke pa kljub temu knjige dobesedno požira, in me je to napeljalo na idejo o torti. Sem pomislila tudi na hostjo ja, hvala Začetnica, vendar je prišla še Vendelina jr. s svojim mnenjem in zdaj sem se kar odločila. Torta bo knjiga "v hip-hop stilu" oz. odštekana knjiga. Namesto klasične bom naredila odprto knjigo, ja napisala gor Yo! in podobno, pa tudi okrasila bolj moderno ne pa klasičnih rožic.... Še enkrat najlepša hvala vsem trem ki ste se odločile da mi svetujete. lp Mami

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

13. jan 2008 17:43

Živjo!

 

Za drug teden bom verjetno mogla spečt pravokotno torto. Torta bo za 70 letno gospo.

Zdej pa tako, doma nimam nobenega posebnega pekača take oblike, pač tistega od pečice (ta je verjetno prevelik) in potem tistega običajnega (ne vem točne mere, tam 30 X 40). Ali si lahko z takim kaj pomagam? Verjetno je najbolj primerna torta v obliki knjige, vendar bo spet problem, s krasitvijo namreč. S tično še nisem delala, niti je nimam; lahko bi barvala smetano. Imam 4 tiste tubice v rdeči, rumeni, zeleni in modri barvi. Ubistvu, bolj ko razmišlam, bolj se mi zdi, da tej nalogi ne bom kos. No, ne bom še danes obupala. Prosim za kakršenkoli nasvet.

 

katti

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

13. jan 2008 17:55

Moja hci je usekana na hip-hop. Na torti je zelela napis: ...(ime).. rocks! Sicer sem pa jaz itak "mental"! slepakura slepakura

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

13. jan 2008 19:24

Katti, tudi jaz nisem vešča v okraševanju torte. Pri meni vedno hvalijo okus, dekoracijo pa preskočimo. Zato se poslužejem klasike, kjer ne moreš zgrešiti: čokoladni preliv po vrhu ali pa sadje na vrhu prelito s prozornim ali rdečim prelivom. Po obodu dam pa rolice, ki jih kupim. Skrajšam na potrebno višino in prilepim. Rolice se napijejo vlage iz torte in ostanejo zalepljene pa tudi za pojesti so. Kar se tiče drugih okraskov pa daj gor kaj takšnega, kar morda niti ni za pojesti, kakšen lep okrasek v motivu, ki je tej gospe všeč-nekaj osebnega. Pa pošlji slikico, smo radovedni.

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

13. jan 2008 19:45

katti - spečeš lahko 2 biskvita v tem malem pekaču (30x40), potem daš seveda dvojni nadev in zložiš en biskvit zraven drugega. En primer je tudi v mojem albumu. Drugače pa si lahko pomagaš s sliko na torti. Biskvit lepo premaži s smetano, nanjo položiš sliko (natisneš jo na navaden papir, obrežeš, z obeh strani oblepiš s samolepilno foljo, da se papir ne razmoči in položiš na torto, narediš rob in okrasiš). Za knjigo pa je najlepše če je biskvit iz modela. Če ti ideja ni všeč pa sporoči, bomo našli kakšno drugo http://www.moj-album.com/vstopnica/acejx1kyc E.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti