Goljat - dekoracija tort, 24.11.2007

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

27. nov 2007 9:02

tudi meni ni jasno kako so lešniki tako lepo razporejeni po obodu torte, meni to nikakor ne uspe nektarina

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

27. nov 2007 9:07

ta torta je bila tako lahka, da jo je Goljat prijel kar v roko in potem nad posodo dajal gor lešnike-malo jo je nagnil. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

AngelGirl88  

član od: 25.11.2007

sporočila: 25

27. nov 2007 9:16

Aja a mi lahko se nekdo odgovori kako pa naredite tko kupolaste torte kot so cebelice, barbike ipd ter kako je mozno narediti pravokotno torto ker nimam taksnega modela imam samo okrogle a ve to delate v pekacih al kako? Ter razne obliek, krizi, metulji, garfildi kako to naredite a obrezete odvecen biskvit? AngelGirl88

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. nov 2007 9:43

joj ste lušne, ko sprašujete...se spomnim sebe Mojster vse torte prime v roko in tako okrašuje obode, jih nosi sem ter tja ... Ti volančki okoli torte so iz obarvane maslene kreme, nabrizgane direktno na obod torte kar s posebnim nastavkom za te zavesice in nič ne pade dol. Razne oblike pa se dela iz obrezanega biskvita, ja. Barbiko se naredi itak iz narezane prej pečene rolade, pa se jo potem fila v skledo in potem ven zvrne ali pa kot tiramisu, ki se ga isto naredi v skledi in potem zvrne ven in nato šele okrasi. Tudi čebelico lahko narediš podobno. Za ostale oblike pa večinoma narediš kvadratne torte, kar v kvadratnih pekačih,lahko tudi v tistih iz pečice, spečeš biskvite in potem narediš kremo in sestaviš, sestavljene pa potem obrezuješ za kar pač rabiš. Obrezki tudi ne pridejo stratn, saj iz njih lahko narediš kroglice, dodaš malo nutelle, orehov, povaljaš v kokosu ...in okusne kroglice so tu. Še to, ravnokar smo pojedli torto iz tečaja, tu v službi. Sicer ni taka kot doma, a bila je vseeno dobra, sicer pa nisem izbirčna in sem hvaležna za vsak priboljšek tega sveta. Sploh pa ni bilo tako, da še košček ne bi šel po grlu... katka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. nov 2007 9:45

Imaš več možnosti.

Lahko spečeš biskvit v posodi take oblike. Jaz sem naprimer pekla biskvit v tefalovem voku brez ročaja (ki se ga je kupilo v merkatorju na točke). 2x prerežeš in nadevaš po želji.

Pri tej sem pekla biskvit v rostfraj jušniku:

Lahko pa spečeš par rolad, namažeš z marmelado (ali na tanko s kremo), zaviješ in režeš na rezine. S tem obložiš primerno skledo, posodo (prej jo obloži še s prozorno folijo, da lažje ven dobiš), namažeš s kremo, spet daš rolade, kremo.... na vrhu mora biti rolada, da je vsenaokor obložena z roladami. Daš čez noč v hladilnik in drugi dan zvrneš na krožnik. Krasiš po želji.

 

Ko prerežeš pa izgleda takole:

 

jade

tiaxa  

član od: 1.3.2007

sporočila: 10

27. nov 2007 15:00

O madonca Jade, pa ti si cel norc!!! Čestitke za take torte res. A pikapolonica ma tičino maso na sebi? tiaxa

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. nov 2007 15:43

 Tiaxa kolk si me pa ti zdajle nasmejala s tem norcem. Saj sem res malo čavknjena. Tale tazadnja pikapolonica ima marcipan gor, pa takrat, ko sem jo delala nisem vedela, da je dobro premazati torto z masleno kremo predno se da gor in se mi je malo začel topiti. Tista prva pikapolonica pa ima tičino maso gor. jade

AngelGirl88  

član od: 25.11.2007

sporočila: 25

27. nov 2007 16:22

Reees hvala za odgovore, pa kako si lih vedla jade da hocem lih pikapolonco narest, res hvala!!! Pa se neki kako se pa ta obarvana maslena krema naredi? Kaj pa predlagate nam ki nismo tok spretni s tortami kako naj obode okrasimo jz vem da ce bom torto zacela obracat sem ter tja se bo znasla na tleh tko kot moj nos od zalosti... Aja kako pa spravite ta biskvit ven iz taksne posode? A kej jo namazete, nekako tako peko papir notri polozite...? AngelGirl88 Sporočilo je spremenil(a) AngelGirl88 dne 27. nov 2007 16:27:55

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

27. nov 2007 16:31

Lešnike daš na kos papirja, jih približaš obodu in pihaš tako, da se primejo po obodu. Tako torta lahko mirno počiva na krožniku, brez strahu da pristane na tleh matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti