Jaz sem zadnjič kupila eno marmelado v Lidlu in naredila zaherco. Ni bila gladka - je bila bolj džem, ampak je bila vseeno zelo dobra.
akinela
Katero marmelado za sacher torto
Moj recept:
200 g sladkorja v prahu (!)
200 g jedilne cokolade (prisegam na Gorenjko ali Manner)
180 g masla
6 velikih ali 7 srednjih ali 8 drobnih jajc
180 g moke
zlica ruma
Rumenjake in 100 g sladkorja v prahu stepamo, da nastane skoraj bela pena, dodamo rum, po zlicah dodajamo najprej omehcano maslo, nato nad paro zmehcano cokolado, nazadnje po zlicah izmenicno (bohobvari z mikserjem, cisto narahlo na roke!) umesavamo sneg iz beljakov in preostanka sladkorja ter presejano moko.
Pecemo pri 170-180"C, 45 minut do ene ure - odvisno od pecice.
Kolicina je za tortni model premera 28 cm.
Za glazuro uporabim jedilno cokolado in maslo ana partes aequales, vse skupaj stalim nad paro.
lp, proxima
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
