Breskov kompot

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

tema odprta - 5. avg 2002 8:23 | ogledi: 11.398 | odgovori: 4

Ob obilni letini domačih breskev, sem se letos tudi jaz odločila za vlaganje kompota. Prosila bi za recept, oziroma predvsem za razmerje sladkor-voda in sam način (sadje v kozarec, zaliješ z vročo,toplo hladno vodo, potem vse skupaj daš v pečico, ali kuhaš steklenice v vodi????) priprave.

Najlepša hvala vsem za trud, upam, da niste že vsi na dopustu.

LP,Hali

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

6. avg 2002 15:29

Pozdravljena! Jaz delam breskov kompot čisto preprosto: vodo in sladkor zavrem (sladkorja dam čisto po okusu), nato dam v vodo narezane breskve in pustim zavreti, nato pa naj še kako minuto vre. Breskve ne smejo biti mehko kuhane, saj se kuhajo še v kozarcih. Vroč kompot nadevam v ogrete čiste kozarce, zaprem in zavijem v odejo, da se počasi ohladijo. Pokrovčke lepo potegne vakum not in takoj vidiš, če kateri ne drži dobro. LP Damjana

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

6. avg 2002 19:12

Uporabljam isti recept kot Damjana, vendar da jaz dodam poleg sladkorja še malo klinčkov. Lp, Suzana

neznan uporabnik

9. avg 2002 14:34

Moj recept je podoben kot Damjanin, imam pa en predlog za izvrsten kompot: breskve, nektarine in koščki dinje/melone: zelo svež in tropski okus! LP, Klara Klara Šušterič

sergeja  

član od: 26.7.2002

sporočila: 19

16. avg 2002 9:50

Jaz breskve olupim, narezane pa zložim v čiste kozarce. Prelijem s prevreto in sladkano vodo, v katero sem dala še malo klinčkov. Toplo najlijem in zaprem, potem skuham. Glede sladkanja - pri nas velja pravilo 4 velike žlice sladkorja na kozarec. lp Sergeja Sergeja Javornik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti