Usnjena sedezna in vzdrževanje

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

tema odprta - 14. nov 2007 22:08 | ogledi: 1.362 | odgovori: 5

Oj,

ima katera kakšen nasvet kako se vzdržuje usnjeno sedežno? S fantom imava bež barve usnjeno sedežno in imava jo približno 3 leta ampak je nic ne maževa s čimerkoli...

Imate kakšen nasvet?

Hvala...

Visage

Finka  

član od: 21.6.2007

sporočila: 106

14. nov 2007 22:46

hmm mislim da bi bilo najboljše če bi vprašala v trgovini kjer si kupila sedežno kaj priporočajo za vzdrževanje. Finka

evamaja  

član od: 14.6.2007

sporočila: 222

14. nov 2007 22:58

Moja mama ima prav tako bež usnjeno sedežno že par let in jo najprej obriše z vlažno krpo, potem pa jo redno maže kar s prontom za prah (poprši po sedežni in razmaže). evamaja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. nov 2007 8:54

To vprašanje pade vsakih pet mesecev. Pri svetlem usnju je treba paziti in s kakšnim neopranim džinsom se tja ne usede, ker lahko pušča barva. V osnovi so to verjetno povedali že v prodajalni, pa večina kupcev to presliši. Drugače pa je usnje v osnovi koža in vse, kar ima rada koža, ima rado tudi usnje. Jaz prakticiram čistilne robčke za dojenčke + otroško olje in se potem zadeva kakih 8 ur vpija, kar se ne vpije se obriše z vlažno krpo - enkrat na teden. Tudi usnjena oblačila (jakne) in torbe enkrat na mesec dobijo omenjeni tretma. Vendelina jr.

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

15. nov 2007 9:00

Mi doma uporabljamo nivea mleko ali kremo. mišika

sač  

član od: 15.11.2007

sporočila: 5

15. nov 2007 16:12

najbolje je sedežno prebrisat z vlažno (ne mokro) krpo. Potem pa jo premazat z mešanco: 1/2 kravjega mleka in 1/2 vode. ne uporabljajte kemičnih snovi. Set za vzdrževanje kožnih garnitur prodaja IBBA Domžale (losion za čiščenje, mleko, krpica in goba) vseved sač

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti