Zaprtost

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

3. nov 2007 14:17

Ravno včeraj je bila sestra tu, pa je tarnala da nima več nobene rešitve in da se bo še bolj zredila in da se počuti kot balon! Pa mi je rekla mami: Saš daj poišči ti kak nasvet, ko vedno nekaj brkljaš po internetu... No pa sem se spomnila na Kulinarično Slovenijo in da je tu vedno veliko super mnenj, nasvetov in predlogov! hvala vsem!!! lep jesenski dan še naprej saš

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

3. nov 2007 14:44

Če ne bo nič od tega pomagalo, naj si naredi odvajalni koktel iz donata in portalaka oz. prorektala (sirup, dobi se v lekarni). stana

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. nov 2007 14:49

Stana se ti vidi, da delaš v zdravstvu.  Koktejl ja... jade

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

3. nov 2007 14:59

stana

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

3. nov 2007 15:26

Jaz sem imela v obeh nosečnostih hude težave z zaprtostjo, kar sem reševala na spodaj opisan način: Zvečer sem pojedla navaden probiotični jogurt, v katerega sem vmešala 2 jedilni žlici zmletega lanenega semena (sem ga zmlela sama doma v mlinčku za kavo), ter 1, čim bolj zrel kivij. Zjutraj je se je ritual nadaljeval z 8, prejšnji vešer namočenimi suhimi slivami in 4 dl toplega Donata. Pri hčerki sem se držala le večernjega rituala in sem se zredila v 9 mesecih za 18kg, ker kljub vsem naporom nisem mogla iti vsak dan na blato. Pri sinu sem uvedla še jutranji obred in rečem lahko, le da sem odvalaja blato vsak dan, zredila sem se pa normalnih 9 kg. Da se razumemo - v nobeni nosečnosti nisem jedla za 2 osebi! Jedla sem veliko sadja in zelenjave, veliko sem se tudi gibala na svežem zraku, vendar kljub temu, brez teh dveh ritualov je bila moja prebava na nuli! Mijan Sporočilo je spremenil(a) Mijan dne 03. nov 2007 15:27:34

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

3. nov 2007 15:31

Ne vem če to poznate, ampak zdravnik v Rogaški mi je povedal kako se pravilno pije Donat (če želimo odvajalni učinek). Donat se zvečer nalije v kozarec, ki se ga pusti na sobni temperaturi. Zjutraj ima po vrhu tanko belo mreno, ki sicer ne izgleda ravno lepo, pa se je treba kar prisiliti. Pije se ga zjutraj, na tešče in sicer po požirkih, počasi. Ne sme se ga spiti 2 dcl na hitro, ker ima potem baje nasprotni učinek. Naj sestra poskusi, meni je pomagalo. Issi

_Lanchy_  

član od: 29.7.2007

sporočila: 83

3. nov 2007 16:45

Se strinjam z Issi. Jaz sem ga tudi zvečer nalila v kozarec pokrila, zjutraj na tešče spila. Meni je super pomagalo. _Lanchy_

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

3. nov 2007 16:49

Meni je v nosečnosti proti zaprtosti pomagal edino čaj iz seninih listov. Vse ostalo - brezveze!

Na blato sem šla seveda enkrat na 7-10 dni, posledica napetost, hemeroidi, tečnost... Pomagalo ni nič drugega kot to. Sicer čaj za odvajanje med nosečnostjo zaradi krčov v črevesju odsvetujejo, vendar jaz sem ga vseeno pila, ker mi je edino to pomagalo. 

Anja

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

3. nov 2007 18:09

Nič več belega kruha. Sama skoraj vedno jem polnozrnatega, potem sem pa nekaj dni prešaltala na belega. Pa mi sploh ni bilo jasno, zakaj ne grem na WC. Nakar mi je kanilo.

Meni razne odvajalne zadevščine nič ne pomagajo. Samo prava prehrana. Donata lahko spijem cel liter, pa ne bo nič.

Sonja

neznan uporabnik

3. nov 2007 20:35

Zagotovo pomaga vsak dan zjutraj in zvečer po dva zrela kivija. zoja1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti