Recepti iz tečaja torte, rolade, kremne rezine, gibanica mojstra goljata

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

3. nov 2007 15:57

Katka, hvala in čestitke. Zelo lepo si uredila in napisala. Jaz sem bila na tečaju dekoracije tort že pred leti, ko je g. Goljat šele začel s tečaji in vem, kakšna zmeda mi je nastala v glavi, ko sem hotela vse videti in tudi napisati. Res si zelo fajn dekle, ko vse to deliš z nami! Ostani še naprej takšna! Lep pozdrav! regina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. nov 2007 18:00

punce, vse se vrača...delujem po tem načelu lep pozdrav! katka

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

4. nov 2007 10:09

katka lopatka, najlepša hvala. Nasveti iz tečajev pridejo zelo prav nam, ki smo iz oddaljenih krajev in se tečajev ne moremo udeležiti. lep jesenski dan vam želim ariella

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. nov 2007 15:43

katka lopatka je napisal/a:
sabrina, točnih sestavin za sladkorni sirup ni napisanih v receptu, niti ni povedal kaj bolj točno. Moram pa priznat, da ga tudi nobena ni vprašala. Pač narediš sladko vodo , ni kaj komplicirati, recimo 3 dl vode in notri vsuješ 10 dag sladkorja in zavreš. Po moje ne moreš kaj falit s tem, le pogumno! Sigurno ti bo uspelo... ................................................................................................................................................   katka

Da vas mal zamorim s fiziko ( ali kemijo ), pa ne mi rečt, tako kot ena: s fiziko nisem skregana, vendar mi v kuhinji dol visi ( za fiziko ).

sladkorni sirup je ponavadi prenasičena raztopina sladkorja v vodi, prenasičena zato, ker se dela vroč, ko je topnost večja pri povišani temperaturi. Ko temperatura pade iz prenasičene raztopine se izločajo kristali ( v tem primeru sladkorja ) in to nas pri sladicah utegne motit, zaradi tega se sirup kuha z koščki limone, ker slaba kislina ( v tem primeru citronska ), ( menda ) naredi invertni sladkor, ki ne kristalizira. Prehrambena industrija v ta namen tudi uporablja koruzni sirup ki regulira kristalizacijo.

Drugač, katja, oprosti v tisti temi za šestdeset letnico mi je ušlo, da si ti že pojasnila kako se nalimajo slikice. Da berem tudi za nazaj je menda jasno, ker sem prebral kaj je napoisala ovčka. 

ežoj

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. nov 2007 16:40

ni nič, malo sem se hecala, saj ne zameriš katka

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

4. nov 2007 19:09

Čestitke za album!!!!! Kristalka

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

4. nov 2007 22:11

dekleta zavidam vam, da lahko grete na tečaj, jaz sem iz dolenjske pa mi je predeleč.Bom zelo vesela če bote tečajnice kakšen recept podelile z nami, ki negremo BISERKA55

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

5. nov 2007 9:06

Katka, tudi jaz te moram pohvaliti. Tudi sama sem bila na tem tečaju, pa vidim po tvojih zapiskih, da mi je tudi kaj ušlo. Npr. Pri nas ni pekel biskvita za torte, ampak je imel že biskvite pečene in nisem vedela, da jih je pekel kar na klobučevinastem papirju - brez modela. In da ga kar z obodom kasneje prereže. Videla sem, da je to naredil s testom za kremšnite, ne pa tudi za torte. Jaz bi še naprej pekla v modelu (pa saj najbrž tudi bom, ker sem si ravno kupila silikonski model ) Vidiš kremšnite so me tudi najbolj zanimale, pa se ne spomnim, da bi dal tudi puding notri. A 5 dag pudinga ali Gustina - oz. tega dodatka 5 dag? Daj pojasni mi še malo prosim. Naredil je tako hitro, da sem se kar nekaj zgubila... A za tiramisu je Galetta dobra si omenila, verjetno vsak kakšen tak vanilijev prah, ki ga ni potrebno kuhat. Hvala ti za tole! Lep dan! mijam

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. nov 2007 11:17

mijam, odgovorim zvečer, sedaj sem bolj na tesno s časom - služba pa to... katka

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

5. nov 2007 11:23

razumem, razumem... mijam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti