Golaž

Jassy  

član od: 11.10.2007

sporočila: 25

11. nov 2007 12:23

Del olja nadomestimo z žlico svinjske masti. Najboljši okus pri golažu dosežemo s kombiniranjem sladke in ostre mlete rdeče paprike. Skupaj z mesom dodamo čebuli drobno nastrgano zeleno papriko Jassy

danijel plavcak  

član od: 20.11.2008

sporočila: 9

14. maj 2009 18:57

moram pripraviti golaž cca. 100 l. zanima me koliko mesa potrebujem in način kuhanja v kotlu. zelo bi bil hvalaležen za mnenja še danes. danijel plavcak

plazydor  

član od: 3.12.2006

sporočila: 5

26. avg 2009 20:03

Evo danes sem se pravil prvič delat golaž. PRegledal sem nekaj receptov in ugotovil sem, da kolikor je kuharjev toliko je receptov za golaž. Vsem pa je enako, da kolikor mesa toliko čebule. Tega pravila sem se sam držal. Ker pa sedaj zorijo paradižniki sem pa še 3 zrele na tanko zrezal. Dodal sem še nekaj dobre sosedove frankinje in ščepec različnih začimb. In moram reči da za prvič diši omamno, še vegeterijancem se bi zalištalo. plazydor

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. avg 2009 21:50

plazydor je napisal/a:
Evo danes sem se pravil prvič delat golaž. PRegledal sem nekaj receptov in ugotovil sem, da kolikor je kuharjev toliko je receptov za golaž. Vsem pa je enako, da kolikor mesa toliko čebule. Tega pravila sem se sam držal. Ker pa sedaj zorijo paradižniki sem pa še 3 zrele na tanko zrezal. Dodal sem še nekaj dobre sosedove frankinje in ščepec različnih začimb. In moram reči da za prvič diši omamno, še vegeterijancem se bi zalištalo. plazydor

Točno tako, kolikor mesa toliko čebule, po ( baje ) originalnem madžarskem receptu, pride zraven le še rdeča ( mleta ) paprika, duši naj se zelo počasi ( na mejhnem ognju ), vse drugo so variacije na temo  ( majaron, zelena paprika............., a ja, meso mora bit " ta pravo " recimo bočnik, če pa ni, lahko tudi svinjina ali piščanec, pa ne bomo rekli golaž ampak paprikaš ( svinjski, piščančji, puranji, zajčji......... )

ežoj

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. avg 2009 21:53

Ja pa lumber in poper ter cseresnya paprika.

Kyara

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. avg 2009 22:05

Kyara je napisal/a:

Ja pa lumber in poper ter cseresnya paprika.

Kyara

e pa *ebiga kyara, kaj pa ti je to za ena paprika, in kaj pa ti je lumber.

ežoj

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

26. avg 2009 22:52

Lumber se mi zdi da je lovor .

Bernarda

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. avg 2009 7:28

Tako je lumber je lovor, tale paprika pa je črešnjeva paprika. Je majhna, okrogla kot češnja, rdeča in pekoča. Ta je na madžarskem najbolj znana za golaže in bograče, ribjo čorbo in še kaj.

Kyara

studentka1  

član od: 31.7.2009

sporočila: 19

10. sep 2011 9:31

Oo, super se sliši tale recept, ki ga je posredovala Ann. Ga bom že kar danes preizkusila, v skrinji imam še kruhove cmoke, ki bodo pasali zraven :) 

studentka1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti