Slani rogljčki

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

tema odprta - 23. okt 2007 16:18 | ogledi: 2.808 | odgovori: 6

Pozdravljeni! Moja hči je včeraj že drugič letos odpotovala na počitnice v Sarajevo. Tam ji je všeč skoraj vsa hrana, da ne govorim o čevapih, najbolj od vsega pa so ji všeč mali slani rogljički. Baje jih pečejo v pekarni- so mali, zjutraj jasno še topli in posuti z drobno soljo. Če slučajno kdo pozna to pecivo in ve za recept bi prosila, če ga lahko posreduje. Hči se vrača v ponedeljek in bi ji rada pripravila presenečenje.

Hvala in lep pozdrav vsem!

ZIMA

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

23. okt 2007 17:57

A niče ne pozna teh rogljičkov? ZIMA

dascha  

član od: 31.8.2005

sporočila: 116

23. okt 2007 19:19

naša babica dela slane rogljičke, samo ne vem, če je to to, kar vi mislite... narejeni so iz kvašenega testa in preden jih daš pečt jih posuješ z grobo mleto soljo. testo za kvašeno testo pa se da najti med recepti, vzameš pa tisto, ki ne vsebuje jajca v testu. dascha

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

24. okt 2007 12:21

Žal mislim, da to ni to. Baje so majhni, potreseni z zelo drobno soljo in zelo rahli. Mogoče je katera s tistih koncev in bi bolje vedela? Tebi Dascha pa kljub temu najlepša hvala, ker si se potrudila z odgovorom. ZIMA

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

24. okt 2007 12:59

Ravno pred dvema dnevoma sem si sprintala recept za Slane polžke. Najdeš ga v bazi. Ne vem, če je to tisto, kar iščeš, ampak mogoče lahko pogledaš sliko in sestavine pa ti bo takoj jasno.

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

24. okt 2007 13:03

Sem pregledala kar lep kos neta, pa nisem najdla tega recepta. Mislim pa, da se jim reče prstići. Vsaj na hrvaškem je tako. V Bosni so pa to verjetno slane kifle oziroma slanci. Sporočilo je spremenil(a) blažkaa dne 24. okt 2007 13:09:16

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

24. okt 2007 13:55

Šla sem si pogledat slane polžke, pa tudi žal ni to to. Potem sem vtipkala v Google slane kifle in mislim, da sem jih našla. Poizkusila jih bom speči že kar danes in če bo uspelo, bom to potem naredila za v ponedeljek. Hvala lepa za odgovore in za pomoč. Če bodo rogljički pravi, bom potem objavila recept s pripisom, da ni zrasel na mojem zeljniku ZIMA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti