Ideje za praznovanje

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

tema odprta - 18. okt 2007 21:25 | ogledi: 4.733 | odgovori: 13

Praznovali bomo roj.dan. V fondiju bomo pekli meso in zelenjavo v pivskem testu. Zraven bi rada pripravila prilogo, ali kot samostojno jed-recimo pasulj, samo tega raje nebi. Lahko bi jed vsebovala tudi meso. Ima kdo kako idejo.

Hvala, ker vem , da ste zelo prijazni.

ham-njam

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. okt 2007 2:01

Za k fondiju se krasno poda sveže pečen domač kruhek, sploh če sta dve vrsti in lepo narežeš na kose in postaviš v dve košarici, vsako na en konec mize, da se ljudem ni treba preveč stegovat... Super pride, preverjetno že nekajkrat! Je čisto poceni, pa naredi tak zelo uživaški občutek! Lahko narediš tudi soparjene kruhke (ala gluhi štruklji). Ko smo ravno pri tem,tudi kak štrukeljčki bi bili zelo originalna priloga, samo poskrbi, da se jih bo dalo enostavno jemat, ker bojo ljudje meli že z lovljenjem svojega meseka in zelenjave dovolj problemov;) Druga možnost je kak kromir v oblicah ali kaj podobnega. V vsakem primeru ne pozabi na omakice, te dajo fondiju tisti čar razkošja:) Ali pa popečena polenta, recimo, eno sem dala v bazo, če te zanima. Pasulja za zraven ti pa jaz res ne bi priporočala, saj mogoče bi bilo komu všeč, ampak ti dve zadevi se res tako različno jesta... No, sicer je res, da je oboje iz enega kotla, ampak vseeno, pasulj je bolj težka hrana pa k zelenjavi v pivovskem testu se mi zdi da bi bil kar premočen... Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. okt 2007 6:48

itak morajo biti , kot je napisala tudi Veri, vsaj 3 pomake, pa kakšna solata paše tudi zraven, po izkušnjah pa tudi sladkarije za na konec :) katka

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

19. okt 2007 17:52

Hvala! Sem se odločla za francosko solato in seveda pomake. ham-njam

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. okt 2007 19:52

super, pa dober tek! katka

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

19. okt 2007 21:08

Ali ima katera kakšne fajn receptke za fondi.Fondi je iz emaila ali RF(ne vem točno) Hvala. bojči

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

19. okt 2007 21:18

Za fondi ni receptov, da bi jaz vedla. Soljeno meso in pomakce. No, bomo prvič sprobali zelenjavo v pivskem testu ocvrto v fodiju. ham-njam

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. okt 2007 5:08

pri nas delamo več vrst fondija (uh, tu je res morje variant) Prvi je "klasični" z oljem - torej pečeš koščke mesa v olju in jih pomakaš v omakce. Naredimo več omakc, tudi po barvah različnih, da je bolj pestro (kakšno jogurtovo ali smetanovo zeliščno, potem kakšno rdečkasto na osnovi paradižnika in začimb, ne sme manjkati vroč nacho sir, tunina pomakca, itd...). Potem kakšne pečene paprike, marinirane bučke, kisle kumarice, olive, kisle gobice, koruzica v storžkih, tudi narezani raznovrstni siri, od mehkih z orehi do trdih...vse to lično v skodelicah. Paše tudi velika skleda mešane solate. Od mesa uporabimo največkrat piščanca, moškim so všeč tudi narezane klobasice in hrenovke, včasih pa se naredi tudi z morskimi zadevami, od kosov rib pa tudi do morskih sadežev. Samo ta fondi z oljem je nam preveč masten, zato meso v bistvu kuhamo v juhci (to je bolj vzhodnjaška varianta). Prej skuham juho z veliko zelenjave, ki jo potem prelijem v posodo za fondi in se tam potem greje. Na isti način se potem notri pomaka kose mesa in hop v omakce. Zraven spečem mini žemljice ali slane palčke, polžke...Prvič so rekli, ah kuhano meso ni isto kot pečeno, samo, ko so poskusili, so bili vsi navdušeni, ker ni špricalo in itak meso potunkaš v omako in je super. Bistvo tega fondija je to, da to juhico ob zaključku fondija obredno popijemo, vsak iz svoje skledice. Ima super okus, ker se je v njej cel čas kuhal mesek :) Za pijačo imamo zraven največkrat kakšno varianto bovle, brezalkoholne ali ne, odvisno od gostov. Fino je, ker je bovla v veliki skledi, najbolje prozorni ,da se lepo vidijo koščki sadja, koluti limone, pomaranče...potem pa si vsak z zajemalko zajema, kadar hoče. Se mi zdi, da to paše v ta cel sklop self-servisa :))) No čisto na kratko - naslednji fondi je sirov, kjer pač v sirovo segreto omako (kupiš že narejeno za fondi ali pač sir za fondi) pomakaš koščke kruha. In pa čokoladni, kjer v vročo čokolado v kotličku pomakaš sadje (jagode, banane, jabolka...skratka vse), lahko pa tudi narezane palačinke. toliko zaenkrat, papa katka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. okt 2007 5:22

aja še to :) ponavadi proti koncu ponudim svež ananas, ki ga prerežem po dolžini na pol in še malo spodaj zravnam na dnu , da lepo stoji pokonci, v meso pa zapičim zobotrebce, nakaterih so koščki narezanega raznega sadja. Je zelo okusno in seveda tudi dekorativno! katka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

20. okt 2007 5:35

katka-ali imas tudi kje kaksno slikco?-to z ananasom se slisi zelo domiselno, predstavljam si pa ne najbolje...fantazija je sla po gobe!lp lucka52

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti