Priprava sladic z fruktozo

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. dec 2007 11:44

Samo zamenjaš namesto navadnega sladkorja. Kot je rekla Aki, se ščasoma navadiš in dobiš občutek. lidka

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

21. feb 2008 8:46

Mene pa zanima, kakšna je razlika med navadnim sladkorjem in fruktozo? Vem, da fruktozo najdemo v sadju, medu, zelenjavi in je naraven sladkor, medtem ko je navadni sladkor pridelan in je sestavljen iz glukoze in fruktoze. Zanima pa me, zakaj je fruktoza bolj zdrava in jo bolj priporočajo, npr. predvsem pri GI dieti (GI-glikemični indeks) in sladkornih bolnikih? Ali gre za različno presnovo? Ali nima fruktoza več kalorij kot navadni sladkor? Hvala.

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

21. feb 2008 12:14

Fruktoza ima nižji glikemični indeks kot navaden sladkor kar pomeni, da ne poviša krvnega sladkorja tako kot beli. Po kalorijah pa sta enaka. mufin

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

16. apr 2012 21:56

Mene pa zanima, če se fruktozni sladkor kaj drugače obnaša ob stiku z želatino? Kaj pa tičino (to je najbrž neumno vpr, ker je fuktorni sladkor v tičini, pa vseeno)? Ima katera kakšno izkušnjo?

cukrpekrca

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. apr 2012 22:46

cukrpekrca je napisal/a:

......ker je fuktorni sladkor v tičini, pa vseeno)? Ima katera kakšno izkušnjo?



cukrpekrca

 

Srčkano . Na žalost pa nimam nobenih izkušenj - ne s tem, ne z onim, ki si ga imela v mislih .

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti