Shranjevanje svezega kostanja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. okt 2007 23:12

Hehe, Cila, ta je pa dobra! Atina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. okt 2007 11:38

dixi je napisal/a:
Moja babica ga je razgrnila na zračnem in suhem podstrešju. Potem pa sem hodila ponj vse do Božiča, vendar sem ga morala jemati lepo od začetka in čisto nič premešat.Ja, tudi nekaj črvivih je bilo vmes. Lp dixi

Tako je hranila kostanj moja babica na Dobrni.

F r i n a

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

6. okt 2007 13:36

Jaz ga že nekaj let zmrzujem. Ko se mi zahoče pečen, zmrznjenega takoj v ponev in na velik ogenj. Je pa dober tam nekje do spomladi, potem pa že rad dobi vonj po zmzovanju. Lp oliva

Kajcika  

član od: 6.10.2007

sporočila: 64

6. okt 2007 19:03

Jaz pa kostanj kar olupim in zamrznem. Ko ga želim uporabiti, ga skuham, prepasiram in takega uporabim za razne sladke stvari (torte,rolade,....) pa tudi skuhan je zelo v redu, zraven pa kuhano vino, ker takrat mošta ni več. lp Kajcika

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

6. okt 2007 19:43

Tudi jaz ga shranjujem tako kot Kajcika. Mi kostanj olupimo iz zgornje kožice. Če je kostanj ni več čisto svež, se lupi bolje, saj spodnja kožica ostane na njem. Potem ga zamrznem. Ko se nam zahoče kostanja, zamrznjenega stresem v soljen krop in ga skuham. Res je mnjami! Ne vem zakaj, ampak še nikoli nisem delala iz kostanja sladic. Mogoče se mi zdi, da je to kar zamudno delo. LP Balenka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

15. okt 2011 15:40

Bom kar v tej temi vprašala.

 

Kaj se bolje obnese: zamrzovanje svežega kostanja ali zamrzovanje že pečenega kostanja?

Sem si vsak večer rekla, da ga moram nekaj prihraniti in dati v skrinjo na probo kako se obnese ampak naši domači vse prej pojejo

Tako da, če katera ve iz lastnih izkušenj prosim za pomoč

Roncolino

nejčica  

član od: 6.1.2010

sporočila: 174

16. okt 2011 23:22

Mi vedno kostanj zamrznemo svež!Po neki naši tradiciji pa ga spečemo za božič!Eni gredo peš k polnočnici, tisti ,ki ostane doma speče kostanj in skuha vino!MMMM kako zadiši, ko premražen stopiš v hišo!Garanzirano najbolj zaželjena sladica za božič!

nejčica

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

18. okt 2011 20:09

Nejčica super. Smo tudi mi potem kar svežega zmrznili...upam da se bo obneslo

Roncolino

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

18. okt 2011 20:58

Najbrž pa, če kostanj zamrzujemo in kasneje pečemo, ga pred zamrzovanjem zarežemo?

Dolores

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

21. okt 2011 10:51

No še moja izkušnja. Jaz sem ga vsako leto zamrznila svežega, narezanega za pečt in celega za kuhanje. Letos pa se mi je pojavila težava, ker sem ostala brez štedilnika (za pečt) pri hiši je le steklokeramika. No in tisti zamrznjen kostanj sem olupila zgornje kože in ga spekla v teflonski ponvi na steklokeramiki. Mmm božanski, torej se tudi brez štedilnika ni potrebno odpovedati slastnemu pečenemu kostanju. Letos mi bo romal v skrinjo olupljen zgornje kožice, pripravljen na peko.

sweets

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti