Trdo meso

antaus  

član od: 15.11.2006

sporočila: 11

1. okt 2007 10:40

V trgovini se dobi SOL ZA MEHČANJE MESA. V steklenički deluje kakor sol in sa tako tudi uporablja. Potolčen zrezek potrosamo z vsebino stekleničke in pustimo delovati saj 30 min. Če smo zreske dali na mehčanje jih ne smemo več soliti ker bo preveč slano. Osebno najraje dam zreske en dan pred kuho v "paco" in ga večkrat obrnem: sol, poper, česen narezan na lističe, lovorjev list, dve do tri brinove jagode, veica rožmarina (ali pa ne), nekaj olivnega olja in 1 dl vina. Če je rdeče meso dam rdeče vino drugače pa belo suho vino. Veselo na delo! antaus

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

1. okt 2007 10:50

vec kot ocitno je,da sem popoln outsider-vsaj kar se zrezkov tice-res je tudi,da mesa ne maram prevec,saj ce bi bilo po moje,bi ga kar crtala z jedilnika.,ampak povejte mi,kako je mogoce,da v gostilnah postrezejo s cudovitimi govejimi zrezki,z vablijivo omako,itid.itd,potem pa se recejo,da so pravkar pripravljeni-to v pol ure ne gre.,ce jih je treba "pacat" najmanj eno uro..Moji goveji zrezki so namrec taksni,da te prime obup...se dobro da je pri hisi pes in da ima moj moz dobre zobe.... lucka52

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. okt 2007 11:11

Lučka, saj ti že ves čas razlagamo, v "paco" se da meso -in tam nekaj časa počiva, da se prepoji, če hočeš, da je mehko. Vendelina jr.

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

1. okt 2007 11:22

Kvalitetno meso mora biti sočno in razmeroma mehko brez predhodnih kolobocij.Razne marinade pomagajo k sočnosti in mehkejšemu mesu,tudi okus je po mariniranju drugačen.V osnovi pa bo moj prvi stavek povedal bijstvo.Menjaj mesarja,pa bo.In nikar prerodega mesa za zrezke ne nabavljaj. ati zlati

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

1. okt 2007 11:39

jst jih ponavadi pustim v kakšnih začimbah vsaj uro do pečenja in jih pred pečenjem malo potolčem, priprava pa mi ponavadi vzame kar dobro uro, ...ampak so pa potem mehki Sashika

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. okt 2007 12:11

ati zlati je napisal/a:
Kvalitetno meso mora biti sočno in razmeroma mehko brez predhodnih kolobocij.Razne marinade pomagajo k sočnosti in mehkejšemu mesu,tudi okus je po mariniranju drugačen.V osnovi pa bo moj prvi stavek povedal bijstvo.Menjaj mesarja,pa bo.In nikar prerodega mesa za zrezke ne nabavljaj. ati zlati
Tako je! Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti