Šipkova marmelada

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. nov 2009 20:05

Jaz vse od malin, robid in recimo ribeza dam skozi cedilo. Prav nič prijetno ni ugrizniti v seme. Če se šipek predhodno zmelje na mesoreznici, da v posodo in čez zlije potrebno količino vode ti to ne vzame ne vem koliko časa. Meni je mož v soboto 2 kg šipka zmlel v pičlih desetih minutah in potem sem nadaljevala postopek. Res ni tako hudo. Marmelada pa je božanska. Jaz prav študiram, da si grem nabrat še eno tako rundo. lp Vesna

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

17. nov 2009 8:44

Reca, ali bi bilo dobro tudi, če šipek dam v multipraktik in ga sesekljam, potem pa vse skupaj precedim? Še eno vprašanje: menite, da sem ga polomila, ker sem dala šipek zamrznit? Namen je bil, da še trdega ponovno 'dobi slana', da postane mehak... matisa

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

17. nov 2009 8:47

Noa, hvala za recept. Edinio nekaj me še muči. Ali je v šopku dovolj pektina in želira sam po sebi? Menite, da bi bilo kaj narobe, če bi mu dodala še malo jabolčne kaše? matisa

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. nov 2009 16:40

Ne vem ali je kaj narobe, če ga daš zmrznit, to ti bodo odgovorile druge. Če ga daš v multipraktik je edino to vprašanje, da uničiš rezilo noža. Moja kolegica ga je čisto skrhala. Jaz se zato poslužujem mesoreznice. Vsekakor manj škode. V marmelado ne dajem ničesar drugega razen šipka in sladkorja. Meni mešana z jabolki nekako ne sede, ti pa lahko probaš če vam je okus všeč. lp Vesna

vamp-pir  

član od: 28.11.2005

sporočila: 39

14. nov 2012 14:40

Letos sem skuhal šipkovo marmelado. Šipkove jagode (cca 2kg) sem kuhal v šipkovem nesladkanem domačem čaju (1l)  in narezal eno jabolko. Kuhal sem na majhnem ognju ter pokrito s pokrvačo. Kuhal sem cca dve uri.  Ko so se jagode zmehčale, sem jih zmiksal s paličnim mešalnikom. To maso sem nato precedil skozi cedilo in jo stehtal. Na stehtano maso sem dodal 1/10 do 1/4 sladkorja ali želirnega cukra (lahko tudi mešanico obojega ali pa samo enega).

 

Marmelada je uspela in je dobra.

vamp-pir

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. nov 2012 15:09

Vam-pir,

najbolje bo, da to prepišeš med recepte - tako ga bo našlo več ljudi, na forumu bo prehitro ušlo iz spomina, pa bi bilo škoda.

 

Sonja

polona kuha  

član od: 2.3.2013

sporočila: 10

19. sep 2013 20:13

aLI SE V ŠIPKOVO MARMELADO NE DA ŽELIN?

polona kuha

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. sep 2013 20:44

Če hočeš trdo, potem ja.

Sonja

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

3. okt 2013 15:49

Danes ponoči napovedujejo prvo slano. A bo jutri popoldan primeren čas, da neberem šipek ali je bolje počakati, da še malo bolj 'stisne'?

 

Lopatka

cukrpekarca1  

član od: 28.7.2013

sporočila: 35

8. avg 2014 9:32

Matisa,

kakšna je izkušnja z zamrznjenim šipkom. Za čaj sem ga tudi jaz za eno uro potisnila v skrinjo, nato pa mlela in sušila, sušila, sušila ... Je preizkušeno in je v redu.

Letos pa je šipka zelo veliko  in bi kuhala marmelado. Ker je skoraj  že zrel - kje je še slana, vsaj upam - bi rada vedela, ali tudi pri marmeladi zamrzovalna skrinja odtehta slano.

LP

Marija

cukrpekarca1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti