Objava receptov - za jerneja

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

6. jun 2007 19:11

Kako fino, da sem naletela na takšno temo. Preklemanska radovednost moje sorte me muči; zanima me, ali  vse recepte "sprobate" (kuhate, pečete, cvrete), kje, kdo to poje, ali vedno isti preiskuševalci, se recepti obdelajo v domači kuhinji ali kje drugje...... SEM PREVEČ TEČNA???  Ampak - res me zanimajo take stvari. Mogoče izhaja to iz tega, da pri meni prevladuje mnenje , da je priprava pol dela. Zato so mi pač postopki tako fascinantni......(lahko se smejete, Jernej, ne boste edini!!).

Pa lep dan!

titta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. jun 2007 20:49

titta, a ti Jerneja sprašuješ, če oni preizkušajo poslane recepte, preden jihobjavi? Kolikor vem, ne. Pa saj piše v rubriki Moji recepti, v kateri fazi je: čaka na slovnični pregled, predvidoma bo objavljen tega in tega dne....

 

Res pa je, da pri nekatrih receptih sama podvomim, ali so jih avtorji res naredili ali samo od nekod prepisali...Ampak to je moja opazka, cenim pač dobro voljo, da nekdo nekaj deli z nami, četudi sam tega ni naredil...

 

Mamamia

mamamia

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

6. jun 2007 22:15

titta

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

6. jun 2007 22:16

Na prvi strani je odgovor, da je kuharica odsotna,......pa sem dobesedno prrevedla, da se recepti pred objavo fizično preiskusijo.

Tudi če ne, je pa fajn ideja, kajne???

titta

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

6. jun 2007 22:23

titta pa poglej še datum kdaj je bila tema odprta. reza

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. jun 2007 7:42

Ha, ha, to sem se tudi jaz spraševala, ko sem listala kulinarično Liso in sem naletela na podatek, da so recepti preverjeni v "našem" uredništvu. Tisti "naš" mi je šel že takoj v nos, Lisa spada pod Burdo in je povzeta po neški izdaji. Pa še tam se sprašujem, če jih vse preverijo, že večkrat sem ugotovila, da kaka sestavina ni navedena, količina še manj, navedena pa je v postopku. Sem pa delala rogljičke z arašidi (so bili navedeni v naslovu), pa jih ni bilo niti med sestavinami, niti v postopku, bili so pa na slikici in v opombi. Loni Makaroni

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. jun 2007 7:54

Ali pa ista slika v Lisi in Anji, ali dveh Lisah, recept pa popolnoma drugačen. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti