Bučno olje

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. jan 2014 19:55

Hedonist, prav imaš...tudi jaz vedno kupujem čistega bučnega v >Martjancih in je zelo dobro, prav tako domačo njihovo moko, od ržene, pirine, ajdove, polnozrnate in vse mogoče. Čisto bučno olje pač stane malo več, je pa vredno vsakega centa...preverjeno...

 

Kyara

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

25. jan 2014 5:15

Ker kupujemo le  občasno tole olje, kar po netu, smo pa zelo zadovoljni z oljarno iz Središča ob Dravi .

http://www.oljarna-sredisce.si/sl/katalog

Imajo  tudi popuste,  pa kdaj pa kdaj še brezplačno dostavo za povrh, sploh pred prazniki.

Kotarca

kduh  

član od: 17.9.2016

sporočila: 1

17. sep 2016 13:28


Bučno olje lahko kupite tudi pri nas. Smo družinska kmetija v Slovenskih goricah, z registrirano dopolnilno dejavnostjo na kmetiji (https://www.google.si/webhp?sourceid=chrome-instant ion=1& espv=2& ie=UTF-8#q=dopolnilna%20dejavnost%20cvetka%20duh). Semena pridelamo sami, poberemo jih ročno. Seme nato predelamo v olje v oljarni Dajč. Pri postopku smo prisotni, tako da lahko garantiramo 100% čistost našega olja. Olje je mogoče tudi poskusiti.
Olje lahko pošljemo tudi po pošti (poštnino plača kupec), v okolici pa je mogoča tudi dostava.

kduh

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

27. sep 2016 8:00

Pri oljarni v Središču ob Dravi se mi je večkrat zgodilo, da sem kupila "žarko" oz. grenko. Naknadno sem izvedela da ga mešajo s sončničnim. Ne vem koliko je to res, ampak sedaj ga kupujem v Črenšovcih (mislim da je 12€ na L) in je veliko boljši okus. Pa tudi cena je ugodna.

Monika7

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. sep 2016 9:26

Če kupiš solatno bučno olje, potem je mešano - ampak to mora biti navedeno na embalaži oziroma ti morajo povedati, če ga kupuješ na veliko. Torej vedno prej vprašaj, če nisi sigurna. Vendar pa mešano ali ne, ne sme biti žarko, takega takoj reklamiraj. 12 € za liter je že zelo nizka cena, domače hladno stiskano je večinoma od 16 € dalje.  

Sonja

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 801

27. sep 2016 11:04

Ravno v nedeljo sem kupila bučno olje po 18 € za 1l na turistični kmetiji Passero. Vedno ga kupujem pri njih in vedno sem zadovoljna, ker je  kvalitetno. Res pa je, da imam  1l bučnega olja za cca 4 mesece, ker bolj uporabljam olivno olje.

malaga

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

30. sep 2016 20:29

limnol, brez skrbi, da sem se dodobra pozanimala o kvaliteti bučnega olja in je res žalostno, kaj vse mešajo k olju. Govorim pa o sami pridelavi olja: v oljarni v Središču pri stiskanju uporabljajo olje (zalivajo semena med stiskanjem), kar povzroči, da se tisto olje segreje in da grenak priokus (pa še vprašanje je kvaliteta). Pri tem drugem pa zalivajo semena  vodo, ki ob višji temperaturi ob stiskanju izpari in ostane čisto bučno olje, ki (sem preverila) je letos 14€ na liter. Tako nekako so meni znane informacije o tem, kaj dela odlično olje odlično. :)

Monika7

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. sep 2016 21:06

Mimogrede: Zadnjič sem kupila 1/4 litra olivnega olja avstrijskega izvora, ki je bilo označeno kot "virgin pumpkin seed oil". Z dragim sva malo čudno gledala tole "virgin" oil napis (on je Prlek in ve, kaj je pravo bučno olje). Olje je imelo božanski vonj, bilo je gosto in temnozeleno. Kapljica, ki je padla na kuhinjsko krpo, je izginila šele po drugem pranju na 100 stopinjah. 

Mogoče je že, če pa še ni, bi bilo dobro, da bi čisto bučno olje zaščiteno in da bi ga označevali kot čisto/virgin ali kakorkoli drugače in tiste, ki pod "čistim" pakirajo kaj drugega, kaznovali. 

Mimogrede, tale steklenička me je stala $18. 

Vanja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. okt 2016 11:20

Vanja iz Amerike, Avstrijsko bućno olje je zanič v primerjavi z Slovenskim , tudi Hrvaško je obupno tko da , edino dobro bućno olje je iz Prekmurja :)

hedonist

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. okt 2016 14:03

Hedonist...japajade. 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti