Brisače v kopalnici

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. sep 2007 9:23

Pri nas se držimo načela: vidno umazane ali smrdljive brisače - v pranje. Na pogled čiste in po milu dišeče ostanejo v uporabi. S tem, da za "kritična mesta" uporabljamo male brisačke . Ob upoštevanju, da tudi za pranje uporabljamo pitno vodo, da vso uporabljeno odpadno vodo potem spuščamo v okolje, operem brisače in tudi posteljnino, ko je to  potrebno, ne po nekem zakoličenem programu. Se mi pozna, da sem še iz generacije, ko smo ob hudi suši tudi za pranje morali vodo nanositi od izvira v dolini, kamor smo seveda potem  nosili  perilo še  izpirat - poleti in pozimi .

Cila

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

4. sep 2007 10:05

V 80-ih smo preživeli ob eni brisači na teden in na dva tedna menjavi posteljnine pa smo preživeli . Pri nas brisače za tuširanje menjamo 2x tedensko, za roke pa 3x. Lase imam kratke, umivam si jih 2x na teden takrat, ko zamenjam brisačo. Tako si najprej obrišem lase, potem pa še telo. Posteljnino pa perem 1x tedensko, včasih na 10 dni. Lp, Asja

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

4. sep 2007 10:10

Pri nama imava vsak svojo brisačo, eno pa imava za brisanje (zelenega in na umazanijo občutljivega) umivalnika. Menjava jo enkrat tedensko. Če je umazana, pa tudi prej. Dokler pa ni umazana, pa nima smisla menjati. Edino kuhinjske krpe se pa prej umažejo, tistih pa porabiva kar nekaj tedensko. Sonja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

4. sep 2007 10:17

ko sem bila še doma, smo jih menjavali po vsakem tuširanju, kar se mi je zdelo strašno potratno (finačno in okoljevarstveno). svoje navade sem spremenila na večmesečnem potovanju, ko sem imela zgolj 2 brisači. to je bila šola za mene. trenutno živiva v stanovanju, kjer kopalnico uporablja še moževa mama. da bi pridobila prostor za sušenje brisač, sva v merkurju kupila plastični obešalnik za na vrata z dvema letvicama. vsak svojo brisačo vedno obesiva na isto letvico. brisačo posušiva dvakrat, torej jo imava za tri tuširanja. razen, če se prej umaže ali zaradi vlažnega vremena ne posuši dovolj hitro. tudi tisto za roke menjam na tri dni. v prejšnjem stanovanju sem imela radiator "lojtrca", ki je super za te zadeve. imel je možnost, da se vključi v elektriko, kar je bilo zelo praktično v obdobju tik pred ali po zaključku kurilne sezone. tudi v novi hiši bova imela tak radiator. mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 04. sep 2007 10:19:17

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. sep 2007 10:21

Za obraz imamo pri nas vsak posebno brisačo, za telo pa seveda tiste večje; za umivanje nog imamo spet druge brisače, kake starejše, in ob bideju potem še tiste manjše.

Perem jih po potrebi, v vsakem primeru pa nobene nimamo več kot nekaj dni. Kopalnica je dovolj velika, da se brisače sproti sušijo (otroka imata svojo kopalnico in tako ni pretirane gneče), perem jih pa na 60 stopinj - barvaste, in na 80 bele.

 

Mamamia

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. sep 2007 10:49

med tednom ko sem sama v lj porabim dve brisači za cel teden: ena za tuširanje in pranje las, druga za obraz in roke. doma med vikendi pa je groza ker v naša familija nikakor ne uspe spremeniti navad. kar naprej forsiram, da bi mel vsak svoj obešalnik za brisačo.. itd.. tako pa se vedno jemljejo nove brisače, ker se zgodi da je tvoja ravno mokra, ker se je nekdo stuširal... ah.. bo že bolš ko bom na svojem bannanna

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

4. sep 2007 10:52

Za tuširanje uporabljamo velike brisače in jih običajno zamenjam po drugem tuširanju, brisače za roke in brisače v kuhinji pa vsak dan. barbara9

NANA  

član od: 28.9.2001

sporočila: 145

4. sep 2007 11:47

Tudi pri nas smo zelo potratni pri uporabi brisač. V družini smo štirje, vsak dan tuširanje, pa hajd med umazano perilo, tako da moram prati brisače 2 x na teden, za obraz pa ima vsak svojo približno tri dni, hčerka jo že prej umaže z vsemi svojimi "žavbami". Pa bo kmalu bolje, ker gre spet na študij oktobra v MB, pol bo pa sama prala in mislim, da bo bolj varčna.

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

4. sep 2007 11:52

nas je 5 in vsak dan menjamo brisače. Potem vam je jasno kolikokrat jih peremo. Dnevne brisače za umivanje ne menjamo tako pogosto, ker imata najstnika tiste najmanjše za obraz, jih pa menjata vsak dan. To je zaradi aken nujno. Pa bo že. swarovski

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

4. sep 2007 13:11

Kot v hotelih, vsako jutro menjam brisače. Pozdrav, antonija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti