Biskvitno testo

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 1. sep 2007 7:54 | ogledi: 15.809 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Nikjer ne najdem recepta za biskvitno testo (lahko čokoladno), za tortni model premera 24 cm. Da ne bi bil biskvit previsok, ker bi ga samo enkrat rezala. Oz. po kakšnem ključu veste koliko jajc, moke... za tortne modele od 20 - 28 cm. Meni nikoli ne "rata" ugotoviti.

In ali je že katera delala s tortnim prelivom od Mannerja? Punčev preliv. Dobi se ga v tkšnem rdeče - rozastem lončku. Kako se zadeva obnese?

Hvala!

Moycaa

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

1. sep 2007 8:34

Ne vem ,če ti bom kaj pomagala s tem. Ampak jaz se držim pravila ,da gre na eno jajce 2,5 dag sladkorja in 3 dag moke.Če dodajaš kakav pa dodaš še malo vode.Jaz mislim da imaš za model 28 dovolj 8 jajc,če misliš samo dve plasti.Za 26 imaš 6.Res pa je spet katera jajca uporabiš.Za mene so za peko najboljša S ali SU.Govorim še o starih normativih ,ker novih še nisem navajena. Glede preliva pa nimam pojma,ker se jih nikoli ne spravim delat.

pimpa  

član od: 9.6.2007

sporočila: 1

4. nov 2009 22:07

Pozdrav! Sama delam biskvitno testo po receptu moje none. Za pekač 24cm: 6jajc, 6 žlic moke-jušne žlice, 6 žlic sladkorja. Za pekač 26 cm vsakega po 8. Pečica na 180 stopinj, pekač namastim z maslom-SAMO dno. Postopek pa takole: jajca ubijem v posodo, dodam sladkor (lahko tudi vanilijev sladkor) in mešam z mikserjem precej časa. Vsaj 15minut. Dodajam moko, presejano, po žlicah in narahlo mešam, tako da maso privzdigujem. Ko je zadeva premešana-to naj bi bilo čimprej-jo zlijem v pekač in postavim v pečico. Pečem 30-35 minut. Če biskvit na sredini ne narašča-zvišam temperaturo, če na sredini preveč narašča temperaturo znižam lp pimpa

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. nov 2009 7:30

Predvsem z metodo poskusanja ;) Ce delam na pamet se obicajno drzim podobne formule kot balonka. Visina biskvita ni odvisna samo od kolicine jajc in velikosti modela, ampak tudi od nacina priprave testa. Zelo pomembno je da so jajca dovolj stepena, ce locujes na beljake in rumenjake, da beljakov ne stepes prevec,.... Drugace se ti zgodi da lahko biskvit iz 8ih jajc prerezes enkrat, iz 6ih pa dvakrat LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti