Na pomoč! varekina mi je zabarvala oblačila

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. sep 2010 21:55

Ja, in uporabljam tudi varikino . Za bele prte in serviete. Varekine pa ne, mogoče vam pa zato ne gre.

nola

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

29. sep 2010 8:08

Veš, nola, Primorci imamo varekino pa če je še tako narobe. Posebnost našega narečja pač. daga

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

29. sep 2010 16:03

Daga, nisi razumela. Obstajata dve:varikina in verekina. Varikina je za bele prte in podobno, ker je zelo močna. Varekina je pa bolj blaga zadeva na isti osnovi če se ne motim.

 

Lp Saša

Mir in dobro!

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. sep 2010 21:59

Venturini, morda se motim, ker ne uporabljam ne enega ne drugega, a zdi se mi, da na trgovskih policah vidim "Varikino" (za čiščenje, beljenje, dezinficiranje) in pa "Arekino"(bolj nežno zadevo za pomoč pri pranju perila).

arekinavarikina

 

Mojca

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

30. sep 2010 8:56

Tudi jaz bi en nasvet.hči je kupila črne hlače ki pa niso ble poceni,oprala sem jih v pralnem stroju skupaj z temnim perilom na 60 stopin,po sušenju so na hlačaš nastale belkate črte,kaj takega se mi še ni zgodilo.Ali bi se dalo to kako popravit? runo01

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

30. sep 2010 9:30

Ne znam svetovati , kako boš rešila problem.Jaz vedno drage kose perila odnesem v čistilnico ali pa še raje operem ročno in samo tisti kos, nikoli skupaj z drugimi.Jaz bi te hlače oprala v mlačni vodi z malo tekočega praška.Ker je po toči zvoniti prepozno, naredi tako naslednjič.Morda bi jih zdaj pobarvala.Malo poglej listek z navodili.

naor

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

30. sep 2010 18:23

nola je napisal/a:

Črne in plave majice, plave hlače itd. perem vedno skupaj. Običajno na 90 stopinj. Seveda pa ne kupujem robe, ki jo opisuješ.

 

nola
Temne cunje pereš na 90 stopinj? In koliko časa ti taka obleka zdrži? Najbrž je po dveh mesecih za v smeti... Tatjana

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. sep 2010 18:42

Leta in leta, Tatjana.

Kot sem pa že povedala, sem precej izbirčna glede cunj.

nola

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. sep 2010 23:10

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Kakšnim lovilcem barv? A tisto krpico, ki jo daš v boben?

 

Vanja
Točno tako. Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. okt 2010 1:56

Vendelina jr. je napisal/a:
Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Kakšnim lovilcem barv? A tisto krpico, ki jo daš v boben?

 

Vanja

Točno tako.Vendelina jr.

Vendy:

Nejeverni Tomaž, kot sem, sem kupila to krpico, ki je po dveh pranjih odšla nazaj v trgovino, ker enostavno ni delalo. Še sreča za Money back guarantee. Ne vem, kako tebi to rata?

 

Runo, tiste črte so lahko nastale zaradi slabega materiala. Enkrat se mi je zgodilo isto na hlačah temno bež barve. Nesla nazaj v trgovino in dobila denar nazaj. Najbolj me je jezilo to, da so mi hlače tako pasale, kot da bi bile krojene samo zame. Pa tudi niso bile ravno poceni. (Glej zadnji zadnji stavek prejšnjega odstavka )

 

Sicer pa perem temne kavbojke kot samostojno rundo. Ni težko, ker je to vse, kar moja boljša polovica nosi. Sem pa ugotovila, da trajajo srajce dosti dlje časa, če so prane v čistilnici. Pojma nimam, kaj delajo z njimi. Pa še tako brezhibno jih speglajo, da je veselje.

Bele cunje še vedno veselo perem na skoraj 100 stopinjah, skoraj vse ostalo pa na 30. Pa zgrebem se, da imam Persil ali Ariel.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 01.okt 2010 01:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti