Aparat za peko kruha

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

23. avg 2007 11:08

Takšnega (Bomann) imam tudi jaz in sem zelo zadovoljna. Tudi jaz v njem pripravljam različne vrste testa, tudi za krofe (po Recinem receptu, ki je nvadušil pol Slovenije). Kruha ne kupujemo več v trgovini. Nam je boljši ta domači, pa še lepo diši po hiši. Dolores

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

23. avg 2007 13:08

Jaz pa imam še vedno težave. Dvakrat sem kruh naredila točno po receptu iz priložene knjižice, pa je obakrat kruh imel zgornjo ploskev uleknjeno in drobil se je. Ali mi lahko pomagate z nasveti, kaj delam narobe. helgula

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

23. avg 2007 13:18

Najmanj kar lahko narediš je Helgula, da kupiš že nekaj mešanic za kruh (hofer, lidl, mercator) zagotovo rata , vendar pozor ne uporabi hitre priprave... mogoče tudi to delaš narobe, pač pa čim daljšo cca 3 ure. Sporočilo je spremenil(a) masenka dne 23. avg 2007 13:18:50

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

23. avg 2007 14:47

helgula je napisal/a:
Jaz pa imam še vedno težave. Dvakrat sem kruh naredila točno po receptu iz priložene knjižice, pa je obakrat kruh imel zgornjo ploskev uleknjeno in drobil se je. Ali mi lahko pomagate z nasveti, kaj delam narobe. helgula
Helgula, upoštevaj moj nasvet in zagotavljam ti, da boš jedla tak kruhek, da se ti bodo sline cedile. Tudi jaz imam Kenwooda in že dve leti in pol pečem vsakodnevno slasten kruh. Recept: 400g krušne moke (TIP 850) 100g ržene moke 350 ml vode (jaz dam malo mleka, ostalo vodo) 1 žlička sladkorja (žlička, ki je priložena) 1,5 žličke soli 1 žlička suhega kvasa (napolni ga do roba, ne zvrhano, lahko daš tudi sveži kvas, jaz delam s suhim, ker sem se tako navadila) 2 veliki jedilni žlici olja ali masla, ali margarine Pečem na programu številka 6, ki traja 3,20 ure. Kruh se ne drobi, tudi po treh dneh ne in je mehek. Poskusi in poročaj. Lp Palma

Helenna  

član od: 23.8.2007

sporočila: 6

23. avg 2007 16:10

Helo! Tudi sama imam aparat za peko kruha znamke Clatronic ina dve metlici n sem zelo zadovoljna z njim.Edino kar nas malo moti je to,da ga ni možno povrhu zapečt.Se mi pa ne drobi.Sem pa iz prakse ugotovila,da če delaš po skrajšanem programu,da se je pa tudi meni malo drobil,bil zbit,skratka ni nam bil všeč,zato sedaj delam samo po tadolgem(rednem)programu in pa 90% se držim receptov v knjižici.Velikokrat naredim pa tudi samo testo(predvsem za peciva) in jih pol spečem v navadni pečici.Tudi testo za pizzo mi pride super. Helenna

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

27. avg 2007 12:51

Ja, moram poročat, da sem končno naštudirala kako in kaj. Zmanjšala sem količino vode in količino kvasa, ki sta navedeni v knižici z recepti in kruh je super. Sem pa presenečena nad tem kako puhast je, ker tega sploh nisem pričakovala. Hvala za vso vašo pomoč in nasvete! helgula

simonasovre  

član od: 8.8.2002

sporočila: 101

27. avg 2007 13:17

helgula, prosim sporoči točne količine, ki jih uporabljaš, saj se tudi sama še učim pri domačih mešanica, ( iz pripravljene moke pa je kruh super!!) Hvala za odgovor, Simona

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

27. avg 2007 13:43

Mene pa pri Clatronicu (BBA 2605) moti to, da se je sedaj po treh letih uporabe začel luščiti teflon na mestu, kjer metlica drgne posodo. Ni ravno estetsko, gledat črne fleke v testu, sploh je pa teflon strupen, tako da ravno sedaj menjam posodo za ta pekač. Če koga zanima - rezervna posoda se dobi tudi v Kranju na servisu na Šucevi, čaka se jo prb. 1 teden, stane pa 20 evrov. Okusno peko vsem!! Mohka

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

27. avg 2007 14:14

Pri meni v navodilu piše 320ml vode. Jaz jo dam 300ml. Za kvas je napisano 7g - to je cela vrečica suhega kvasa. Jaz ga dam 2 čajni žlički - žlička. ki je priložena aparatu. To so količine za 900g kruha. helgula

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti