včeraj: v pečici pečen krompir z zelenjavo (korenček, čebula, koleraba, zelena) in rdeči radič
danes: goveja juha iz skrinje, piščančji medaljoni v voku z omako iz zelene, korenčka in jabolka, domači krompirjevi svaljki, radič; za sladico pa jabolčni puding z ingverjem in rožičevo moko (kuhan na vodi).
lp dome
jutri: čičerikina enolončnica, zame voda, čaj iz rmana, mogoče kak paradižnik.
Sporočilo je spremenil(a) dome dne 02. okt 2005 16:38:58
Kaj jutri za kosilo?
danes: goveja juha, pečene perutničke, dunajski zrezki, dušen riž, restan krompir, zelena solata s krompirjem
potepinka
Danes: goveja juha z jajčnimi vlivanci, v peči pečena piščančja bedra s krompirjem, dušen grah, radič v solati, polnozrnati jabolčni štrudel.
Jutri: v mislih imam v peči pečeno mešanico krompirja v kosih, paprike ter paradižnika (kljub slabemu vremenu moja mama še vedno uspe pridelati par paradižnikov v vrtu...), čez pa malo domače pancete in parmezana, kokosovo pecivo.
tjas
Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 02. okt 2005 22:52:31
juha od kopra
pohana piletina
dinstane tikvice s vrhnjem i koprom
pire krumpir
Lidija...
ponedeljek: porova juha, svinjski kare v naravni omaki, mlinci, solata
Julija
A kaj to znači u NARAVNI omaki?
Lidija...
Naravna omaka je tista omaka, ki se pri pečenju mesa sama naredi. Nobenega extra packanja zraven.... Mogoče se bo našla katera, ki ti bo znala bolje odgovoriti....
Sobota: zeljnate krpice, radič s krompirjem
Nedelja: goveja juha, pečen piščanec, svinjska pečenka, pražen krompir, dušeno rdeče zelje, solata
Danes: slivovi cmoki, kompot
Pozdravček,
zvitorepka
Hvala za odgovor lisicka. Shvatila sam. Ali, ako dodaš samo češnjaka u taj umak i dalje ostaje isti naziv?
Lidija...
Danes svinjski kotleti, kuhana mešana zelenjava, zelena solata, za moža ostanek matevža od včeraj (v mikrovalovko!)
Jutri jota (za moža z mesom, zame brez mesa), kruh
Dušanka
Lidija, omaka ostane z enakim imenom. Jaz dodam tudi druge začimbe. Kaka provansalska zelišča ali pa kumino. Na koncu jo pa še malo zgostim z žličko Gustina, razmešanega v malo mrzle vode. To potem še dobro prevreš in lahko ješ.
lp
Julija
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
