Jutri: če bo vse po sreči in časa dovolj pašta z zadnjimi svežimi paradižniki z vrta, radič v solati
tjas
Kaj jutri za kosilo?
PILETINA NA PRIMOŠTENSKI
Piletinu narezati na komade, posoliti, pobrašniti i na ugrijanom ulju popeči s jedne i druge strane do zlatno žute boje. Piletinu izvadit iz posude a na preostalu masnoću dodati nasjeckan luk, na kocke narezan pršut ili slaninu i sve zajedno kratko popržiti. Dodati narezanu rajčicu, malo prodinstati i zaliti prošekom (oko 0,5dl). Umiješati kapare, grašak i vratiti piletinu. Sve posipati Vegetom (ako želite) i zaliti s malo vode, te polako dinstati dok ne omekša. Po potrebi za vrijeme dinstanja zalijevati vodom. Kad meso omekša, popapri se i umiješa se nasjeckani češnjak i peršin. Kao prilog poslužiti njoke od krumpirovog tijesta.
Lidija...
Lidija, tole se pa bere zelo dobro. mljask, mljask. Se bo znašlo tudi na mojem jedilniku.
torek: testenine s piščančjimi prsmi in grahom v omaki, radič s krompirjem
Julija
srce na kiselo
pečena paprika
Lidija...
Ratatuj s polento na žaru in rukola.
Jutri rižota z rukolo in paradižnikom (recept v današnji Oni), zelena solata.
Rukola je namreč pri nas dobesedno ponorela in zdaj iščem vse mogoče načine, kako jo porabiti.
Loni Makaroni 
včeraj:
testenine na različne načine (otroci imajo različne okuse):
mali peresniki s tuno in olivami,
mali peresniki s paradižnikovo omako,
špageti z bolonjsko omako (iz skrinje),
špageti z ostrižem v smetanovi omaki.
danes:
piščančji file s sirom in solata.
Lp
anita
Danes: goveja juha ,piščančji polpeti, ohrovt-krompir.
lp
Lidija,
hvala za recept, tole mora biti fantastično....
Pri nas bo danes za kosilo nekaj zelo na hitro (beri makaroni z ? in solata), ker nas bo preganjal čas...
Pozdravček
zvitorepka
anamarija, kako delaš piščančje polpete? Tudi jaz bi to probala
tjas
Tjas, evo recept
1/2 kg piščanč. mleto meso, 1 čebula, 2 stroka česna, malo peteršilja, 2 jušni žlici smetane, 2 jušni žlici parad. mezge, pelati ali paradajz v pločevinki, 2 jajčka, sol, poper,drobtine.
Na olju dušiš čebulo, da se zmehča. Ohlajeno čebulo primešaš k ostalim sestavinam, dodaš toliko drobtin, da se masa malo zgosti. Maso daš v hladilnik za pol ure, nato oblikuješ polpete in jih spečeš
v malo pomaščeni teflonski posodi. Za spremembo je zelo dobro pa še moji otroci jedo z užitkom.
P.s. Moram povedati, da sem ta recept nekje prebrala, sicer ga malo po svoje priredila, torej ni zrastel na mojem zeljniku.
Prav lepo pozdravljena, upam da je s tvojim križem vse o.k.
Anamarija
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
