Kako delati frape ali milk shake

Girly  

član od: 19.7.2007

sporočila: 1

tema odprta - 19. jul 2007 21:30 | ogledi: 12.086 | odgovori: 5

men pa zanima,namreč sm jedla ful dobr frape na Hrvaškm , in je bil sladoled in mleko ful lepo spenjeno...kako dobim kakšno tako napravo k se use lepo speni

mikser ti ne speni, in ne pride tako lahko in spenjeno

hvala za nasvete že unaprej

Girly

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

19. jul 2007 22:50

Mi pripravljamo frape v blenderju (mešalec z visoko stekleno posodo), ki smo ga pred leti kupili na enem sejmu. Ima zelo veliko obratov, kar je menda zelo pomebno. Damo vanj led, ga zdrobimo, dodamo najprej malo mleka in sadje, nato še mleko in sladkor po okusu. To se krasno speni. Po naših izkušnjah je najboljše alpsko mleko. Odlična je tudi ledena kava. V njem miksamo še zelenjavne juhe. zvezdica55

Girly  

član od: 19.7.2007

sporočila: 1

20. jul 2007 2:51

aha...se to potem uredu speni, ja super potem ...bomo probali, jz upam da bo uredu :) hvala Girly

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

20. jul 2007 7:26

Jaz pa dodam alpsko smetano in pride zelo okusen: sadje+alpska smetana+mleko, ali sladoled, sladka smetana in mleko brez sladkorja, delam ga v Magic Bulletu. Anamarija

Kuharica Fer  

član od: 13.1.2013

sporočila: 1

26. jan 2013 17:32

Mi tudi to delamo v blenderju a ni težko. Daj kepico sladoleda mleko TER DOBRO PREMEŠAJ. Za bolši okus dodaj zdrobljen led in smetano

Kuharica Fer

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

26. jan 2013 20:17

Imam Thermomix.Noter dam malo sladkorja,jagode ali drugo sadje,ki ga odmrznem samo za 5 minut,zaprem,vžgem in skozi odprtino po curku nalivam mleko.

Če dam več mleka,pride frape,če manj,pa sladoled.Pride lepo spenjeno.Včasih dodam tudi smetano.

 

andreja m

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti