Višnjev liker

teddy  

član od: 26.11.2007

sporočila: 130

6. jul 2010 21:44

Delala sem po gornjem postopku, pa so mi višnje v sladkorju po 1 tednu "zavrele". Kaj svetujete? teddy

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

7. jul 2010 6:50

Po katerem postopku si delala?

Jaz delam vse likerje po postopku: plast sadja, plast sladkorja, plast sadja itd... Na vrhu imam vedno sladkor. Pri višnjah dam malo več sladkorja, ker so kiselkaste. Vmes pa večkrat premešam. Ko se sladkor popolnoma stopi, precedim in nato dodam alkohol. Po moje si dala premalo sladkorja, da ti je zavrelo.

 

ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

teddy  

član od: 26.11.2007

sporočila: 130

7. jul 2010 11:50

Točno po tem postopku sem delala: plast višenj, plast sladkorja... na vrhu sladkor. Ko se je sladkor stopil, so višnje priplavale na vrh. Ali bi morala takrat takoj zaliti z žganjem? Razmerje med višnjami in sladkorjem sem dala 1:1. Je to premalo sladkorja? teddy

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

8. jul 2010 5:34

Če še boš delala enkrat, potem daj več sladkorja. Pa premešaj vsak dan. Jaz imam letos višnje v 4-litrski posodi in vsebino temeljito premešam s kuhalnico čisto vsak dan. Tako se tudi sladkor hitreje topi in tako se premešajo tudi tiste višnje, ki so na vrhu in gledajo iz tekočine.

Kot sem že napisala zgoraj, dodam alkohol šele precejenemu soku.

 

ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

petvnukov  

član od: 17.2.2007

sporočila: 1

16. jun 2011 17:58

lep pozdrav

zanima me razmerje sladkor višne

koliko sladkorja rabim dodati za 3kg višenj.

za nasvet lepa hvala.

petvnukov

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti