E-ji

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

23. apr 2002 0:12

Nasprotno, tudi izolirana ni nevarna. Posledica, ki je bila navedena, zaradi daljse izpostavitve tej substanci je naceta zobna sklenina. Nic drugega. pozdrav, R

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

23. apr 2002 15:52

Najbrž je spet v "špilu "seznam konzervansov, ki vsi po spisku povzročajo najmanj raka in odmiranje možganov. Žal - ne morem si kaj- o temle berem že na tretjem forumu, po mailu sem dobila ta seznam najmanj s treh koncev - obenem pa se nihče ne spomni, da je isti seznam (no ali pa podoben) krožil že pred leti - novinarji TVslo so takrat odkrili (mislim, da je bil prispevek v Tedniku, ne me pa držat za besedo) da klinika za otroško onkologijo v Dusseldorfu sploh ne obstaja. Dobili so odgovor, da tudi če bi obstajala, se zagotovo ne bi ukvarjala z proučevanjem konzervansov ampakz zdravljenjem bolanih otrok. Seveda je vsa ta roba škodljiva, pa še kako. Tako kot nikotin, ocvirki, želatina, ki je v priljubljenih pudingih in jogurtih,pa še kaj, tako da s kakšno paniko ni za pretiravat. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

23. apr 2002 16:15

Tinca natanko za to gre. Meni se je tudi zdelo, da gre za potegavscino. Ce ne bi bilo te napake s citronsko kislino, bi morda ta seznam vzela bolj resno, tako pa se mi zdi bolj za lase privlecen. Tale seznam je malo daljsi, pa mislim da bolj koristen. http://www.bryngollie.freeserve.co.uk/Enumbers.htm pozdrav, R.

neznan uporabnik

23. apr 2002 22:04

Živjo, ogledala sem si zgoraj omenjeni link in nasla tudi razlago, zakaj citronsko kislino povezujejo z rakom. Citronska kislina, namrec, sodeluje v razlicnih fizioloskih procesih v nasem telesu, med ostalim tudi v Krebsovem ciklu. Ker pa v nemscini Krebs pomeni tudi rak je prislo do napacnega prevoda, ki se, ocitno, vlece ze leta. copy-paste: "However there have been erroneous reports, caused by different languages, that it is a major cause of cancer. This has been brought about by misunderstanding and confusion over the word Krebs." Citric acid is one of a series of compounds involved in the physiological oxidation of fats, proteins, and carbohydrates to carbon dioxide and water. This series of chemical reactions, which is central to nearly all metabolic reactions and the source of two-thirds of the food-derived energy in higher organisms was discovered by the German-born British biochemist Sir Hans Adolf Krebs. He actually received the 1953 Nobel Prize for Physiology or Medicine for the discovery, and as well as being known as the tricarboxylic acid cycle (its correct name), it is also known as the citric acid cycle or the Krebs cycle. Hence, citric acid is fundamental to the Krebs cycle and Krebs is the German word for cancer!" Lep pozdrav vsem, Nina

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

24. apr 2002 7:55

Tina! Hvala za pošto o E-jih. LP Špela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti