Hrana po porodu in med dojenjem

neznan uporabnik

17. apr 2002 7:12

Mene pa zanima, na kaj moraš biti pozoren, ko zanosiš, npr. v prvih tednih nosečnosti, pa tudi potem do konca. Kakšna hrana se pripoproča za čimboljšo korist razvijajočemu se otroku. larisa

neznan uporabnik

18. apr 2002 9:14

Živjo, glede hrane - priporočljivo je še naprej jesti raznoliko hrano, vsi tisti principi za zdravo prehranjevanje veljajo tudi v nosečnosti. Seveda količine ni treba podvojiti (ni res, da se v nosečnosti "je za dva", optimalno je pridobit 10-12 kg). Čim več sadja, zelenjave, pa tudi hrane z veliko balastnih snovi (zaradi pritiska povečane maternice je v nosečnost pogosta obstipacija). Priporoča se tudi jemati vitamine in folno kislino (njo je dobro jemati tudi nekaj mesecev pred zanositvijo, in pa vsekakor v prvem trimestru). Obstajajo že gotovi kombinirani preparati, ki se dobijo v lekarnah. Prav tako je dobro izogibati se zelo alergogeni hrani (hrana, ki povzroča alergije) - npr. arašidi. In seveda, previdno z zdravili (tudi nekaterih kapljic za nos naj bi se izogibali v nosečnosti). Lep pozdrav, Nina

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

18. apr 2002 21:50

Zapluli smo v druge vode Sycia

Anita  

član od: 28.1.2002

sporočila: 3

23. apr 2002 13:01

Vsemu zgoraj omenjenemu o prehrani med dojenjem bi dodala le tole (za primer če bo imel otrok krče): Pred kratkim sem v knjigi Hrana je zdravilo prebrala, da je najpogostejši vzrok krčev kravje mleko, ki ga uživa doječa mama. Če ima otrok krče, naj mama za najmanj teden dni prekine z uživanjem kravjega mleka in, če opazi spremembe- bo to to. Anita Ločniškar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti