Sambal oelek

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 21. mar 2003 14:49 | ogledi: 4.572 | odgovori: 7

Ali (oziroma upam, da) kdo ve, kje lahko to pasto iz rdečega čilija dobim? Zaenkrat sem pogledala v Intersparu in v Maxiju ter v eni bolj bio prodajalni, pa paste nisem našla.

V dar sem namreč dobila knjigo Vegetarijanski vok, pa jo imam seveda namen uporabljati.

Sem že pomislila na izhod v sili, ker z vrtenjem jezika ravno nimam problemov, bom povprašala kar v kaki kitajski restavraciji. Bomo videli, kaj se bo izcimilo.

Čau bau, Loni

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

21. mar 2003 15:21

Pozdravljena. Pri večini kupljenih omak in mešanih začimb je tako, da jih lahko pripravimo sami, kar mimogrede počnejo tudi ta pravi daljno-vzhodni kuharji. Nekateri recepti so tako enostavni, da je škoda denarja za razne drage mešanice, pa tudi surovine so kar dostopne. Evo recepta: Sauces and Marinades Sambal Oelek Ingrediences 1/2 c finely chopped fresh hot chilies 2 Tb fresh lime juice 1/2 ts salt 2 Tb sesame oil Preparing: Combine everything in a blender and blend. LP

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. mar 2003 8:30

Vlado, bom poskusila kar tvojo varianto in poročala o rezultatih. Če si slučajno to našel na mreži, a bi mi lahko napisal naslov spletne strani? Hvala še enkrat, Loni.

silvy  

član od: 7.4.2002

sporočila: 23

24. mar 2003 10:02

Sambal oeleka pri nas žal ne boš našla (vsaj jaz ga nisem). Dobi pa se v vsaki večji samopostrežni trgovini čez mejo. Namesto njega lahko uporabiš mlete čilije (ne čili v prahu, ki je mešanica začimb), ki so osnovna sesetavina sambal oeleka. Ker se ga uporablja zelo varčno (peče ko hudič), razlika v okusu niti ni opazna. Silvy

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

24. mar 2003 11:44

Hm... A mleti čili, k se ga dobi pri nas je potem mešanica? Mešanica česa pa? Sm že prvič, ko sem poskusil pravi čili opazil, da s tem v prahu nekaj ni čisto vredu. Pravi pa seveda peče kot hudič, kot je že silvy rekla.

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

24. mar 2003 11:45

P.S.: A mi lahko kdo pove po slovensko, kakšne količine so to v tem receptu? Da ne bom vrgel kile čilija not.

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

24. mar 2003 12:12

Tako: 1/2 c = 8 jedilnih žlic (c v tem primeru pomenu cup = skodela, ki meri 240 ml) 2 TB = 2 jedilni žlici (ena jedilna žlica naj bi držala 15 ml) 1/2 ts = 1/2 čajne žličke (ena čajna žlička naj bi držala 5 ml) Srečno!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti