Spopad

tema je zaklenjena

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

17. dec 2008 6:15

Dober den vsen!… delate gnes kej al bole slabo? – cejt je za slüžbo. Lüdi božji klko mate za povedati – vsaki den je keri na altaru of Sacrifice i perje leti huje neg iz Tumpikinega pojštra – mimogrede Tumpika si ga zašila? Lüdi nea me sekerati ka nemren s cojtom na kroj, da fse prečitan – fsi visite na totem računalniki, gostilne pa prazne. Fčasih smo se zbroli v gostilni i lepo se meli, niš kregali, dobro jeli i pili, od Prekmürja do Primorske, Gorenjske i Dolenjske do Ljubljane vküp držali a gnes… bog se vas fsmili. Fsakemu je nekej znanja že pri rojstvu v zibko bilo dano, nekemu je s perjem, drügemu s slamo bilo postlano, neki smo z vasi, drügi mestni lüdi, a poven van, da i fse šole i diplome ne odvagajo srčne kulture, kak je rekel fčeraj preminuli veliki sin Prlekije,dober poznavalec gastronomije i naš veliki igralec Zlatko Šugman – naj mu bo lehka slovenska gruda.

kozamurnik

sporočila: 2311

17. dec 2008 6:25

No tudi jaz se delno strinjam z mamo F, ampak ce bi ati zlati napisal na ZS kar ga moti, bi dobil nazaj po vsej verjetnosti le: grom in bliske v stllu , da ji ne seze niti do kolen ,kot se je to zgodilo ezoju. Ker si je pa upal javno povedati , da mu njen nacin in s tem povezano( prikrito ali ne ) preziranje drugih ni vsec se bodo morda tudi drugi odlocili povedati, da ima tudi potrpljenje svoje meje. Vsaj iz teh postov je razvidno, da so mu vsi dali prav( razen ene morda). Pametna oseba bi se in upam da se bo kaj iz tega naucila.Res upam. Ali pa bi morali vsakic, ko zelimo kaj vprasti napisat: Prosim, da mi ne odgovori gospa Vendelina jr.!Ampak potem bi se verjetno oglasila kaka druga darling.In smo spet tam.Tu je govor o Vendelini, ki mi je pravzaprav velikokrat celo zelo prijetna, ampak isto aroganco bi lahko prenesli na kake druge klepetalke( klepetalka,? kaj sploh to je?!) ki si upajo klepetariti( ne berem klepetalnice le neka manj zvesta obiskovalka le te,mi je povedala,kaj se tam dogaja...)samo ko so na kupu, ker se zavedajo da bi ena sama ostala uboga in sama samcata.Kar recite da ni res in hitro zbrisite post!.Jaz sem prva napisala da je tu vrtec, pa ga je nekdo zbrisal.Zdaj ta izraz popravlam in si upam napisati da so tu pravzaprav jasli! kozamurnik

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. dec 2008 6:29

MamaF lepo povedano in lepo se bere.

Bi pa vseeno še nekaj dodala.

Mislim, da ati zlati tukaj ne brani sebe, niti ne ežoja, pač pa poudarja splošen vtis nastopanja Vendeline jr. V njenih odgovorih je sicer dosti resnic, žal pa so prevečkrat povedane na način, ki boli. Pa ne mislim s tem sebe. Mene se njene bodice ne primejo. Me  pa dostikrat stisne pri srcu, ko kakšna članica na vprašanje, ki ga postavlja v stiski, dobi odgovor v stilu "kaj si pa tako neznajdljiva, neizobražena, neambiciozna", med vrsticami povedano "neumna". Ponavadi je bilo vse še dokaj lepo zavito, tukaj pri odgovoru ežoju je pa še maska padla. Pri takem ravnanju s soljudmi pa meni "dlake po konci skočijo". Mi je čisto vseeno, kakšno pamet in kakšno izobrazbo imajo ljudje okrog mene, zelo pomemben pa mi je odnos do soljudi nasploh.

Vendelina Jr. preberi prosim vse tele prispevke s hladnim razumom, jih samokritično predelaj, morda se lahko tudi ti od nas kaj naučiš. Pa še to:  izredni talenti so bili ljudem dodeljeni z namenom, da bi jih koristili v dobro človeštva, ne pa da bi se z njihovo pomočjo dvigovali nad njega.

 

Cila

neznan uporabnik

17. dec 2008 6:36

Bravo mamaF, kakor po svoje tudi ati zlati. Oba sta si upala povedati,oz. potožiti se o tem kar ju žuli. Redno berem poste - veliko res veliko je tu dobrih ljudi, ljudi z veliko začetnico, ljudi ki v življenju počnejo občudovanja vredne stvari in so svoje izkušnje pripravljeni prijazno deliti tudi s tistimi manj spretnimi. So pa tudi nekateri, ki si dovolijo o vsaki stvari suvereno soditi. Dvomim, da so strokovnjaki za vse, ker to nihče od nas pač ni. Saj zato pa takle forum, kjer lahko vprašaš ali svetuješ. Nenazadnje na koncu foruma tudi piše da Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma in je vse odgovornost piscev besedil - res pa v drobnem tisku. Toda dajmo ljudje, bodimo prijazni drug z drugim. Če ne znamo svetovati ne pišimo. Postavimo se na drugo stran, kjer nekdo, ki je postavil vprašanje, res rabi odgovor, toda pravi odgovor. Zelo me v zadnjem času moti, da se tema začne z eno stvarjo, konča pa s čisto nekaj drugega - če je vprašanje provokativno se pogosto tudi krešejo iskre. Moti me tudi, ko nekdo začne pikolovsko popravljati poste drugih forumašev, češ da niso slovnično pravilni, da ne zna uporabljati velike začetnice, vejice.... Nismo vsi profesorji slovenskega jezika, niti nimamo vsi posluha za jezik, je pa prav, da se trudimo svoj jezik uporabljati spoštljivo in pisati s čim manj napakami - vsak po svojih zmožnostih. Saj ni potrebno grobo opozarjati na napake drugih, tisti, ki to znate pišite sami brez napak, mogoče se bomo tudi drugi iz vašega pisanja kaj naučili. Iskreno upam, da moderatorki ne bo potrebno nikomur izmed nas zapirati dostopa do foruma. Pogrešala bi prav vse in vsakega posebej. Na trenutke ste vsi prijazni in topli, toda zgodi se da včasih nekateri odgovarjajo s tako strupenim jezikom, da pomislim, od kod se ves ta strup in gnev jemlje. Sama take poste preletim, nanje ne odgovarjam, pa čeprav me še tako srbijo prsti in bi kateremu tudi povedala svoje. Kot je napisala Kyara - vsak pametuje po svoje in prav zaradi tega je naša Kulinarična Slovenija toliko bolj zanimiva. Jaz bi le še dodala - pišimo spoštljivo do osebe na drugi strani, ne dovolimo si prestopiti meje, zamislimo si, kako bi se sami počutili, če bi se na nas vsul tak plaz brezobzirnih besed, skratka bodimo LJUDJE. Lepe in sončne (če ne zunaj pa v srcu) praznične dni in vse dobro v prihajajočem letu - vsem skupaj in vsakemu posebej. Naj se tudi v prihodnje naše misli in besede srečujejo na tem forumu. Lep dan vsem. tedi

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

17. dec 2008 7:15

Ati imam popolnoma prav.Mnogim gre ta vzvisenost na zivce,a si ne vzamemo toliko volje in pravih besed,da bi znali to zaustavit. Vsak ima pravico do svojega mnenja,a ne gre razlivat gneva na vse strani. Majdina

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

17. dec 2008 7:37

Eh ljudje, bodimo veseli- meni je pa fino imeti v bližini (če lahko temu tako rečem) takšne ljudi. Zakaj? Zato ker se potem počutim fullllll normalno, nezakompleksano in življenje je takoj lepše. Skratka- v trenutku se v svoji koži počutim fino, saj si niti v najhujših morah ne želim biti podobna njej. Virtualni svet je virtualni svet, resnični pa resnični. Bogve kakšna oseba se v resnici skriva za njenim nickom. Se mi zdi da včasih tako nabija, kako se na vse spozna, da je začela že sama sebi verjeti. Jaz sem vesela, saj lahko njene poste tukaj preskočim, iz dna srca pa se mi smilijo ljudje, ki so v vsakodnevnem stiku z njo.

Če ona misli, da je tako prav, naj pač bo. Pustimo otrokom veselje, če je tako malo teba. Upam vsaj, da se je iz te teme kaj naučila.

 

Na koncu pa še: "Ežoj za predsednika!" Poteguje se za nas šibkejše in nam dviguje moralo (vsaj meni jo- neštetokrat se mu nasmejim in neštetokrat mi polepša dan).

Lep dan in veliko se smejte

bmirka  

član od: 9.6.2008

sporočila: 9

17. dec 2008 8:07

No, je pa prav zanimivo, da se pa sedaj Vandelina nič ne oglasi. Nima na zalogi strupenega in hudo učenega komentarja? Priznam, da me pogostokrat kar zbode s svojim pametovanjem... bmirka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. dec 2008 8:15

Simona84 je napisal/a:

Na koncu pa še: "Ežoj za predsednika!" Poteguje se za nas šibkejše in nam dviguje moralo (vsaj meni jo- neštetokrat se mu nasmejim in neštetokrat mi polepša dan).

 

 

 

tulka

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

17. dec 2008 8:17

Samo kratka opazka: ni Vandelina ampak Vendelina (sem ful občutljiva, če ljudje napačno napišejo ime ali priimek - zgoj osebna travma, hihi). Bmirka, lahko pa da še spi, počakaj, dan se je šele začel :) LP, Gigi_84

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

17. dec 2008 8:58

Kje ste???? zdaj tiste, ki ste toliko proti Wranu glede nesramnosti? Kaj tukaj ni kaj komentirati? Ali smatrate, da so res Vendelinini blogi bolj prijazni, bolj prisrčni oh in sploh?

 

Ati zlati, hvala, naredil si mi veliko uslugo, ker sem namreč v sosednji temi mislila prilepiti Vendeline bloge, da malce primerjamo a ne? Srečna sem, da si še z nami in si želim, da bi še ostal! Na Kulinariki rabimo take kot si ti, Ežoj in še bi jih bilo nekaj takih, ki ti polepšajo dan in za katere je vredno da smo tu!

Čau Atina!

lp

Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti