Spopad

tema je zaklenjena

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

17. dec 2008 13:45

bravo dragi obiskovalci foruma... povedali ste vse ali skoraj vse.. naj se ve kdo na tem forumu je kultiviran, kdo pa ne.. in kdo zna pisati, kdo pa ne, pa kdo obvlada slovnico itd - ojoj, jaz pa ne vem kje so velike začetnice - hahaha... hahahaha.. čas je že bil, da ste jih nekomu in nekaterim napeli.. lep primer, kako so nekateri arogantni je pod temo kriza srednjih let in osamljenost med prazniki, kjer je bilo le podano razmišljanje.. nisem stala s štrikom pod tramom, a lahko bi ga vzela, če bi bila preobčutljiva po nekaterih hudih, ciničnih odgovorih... no ja, se hecam.. čeprav moram priznati, da sem bila na začetku na tem forumu prav šokirana nad nekaterimi odgovori.. in hvala mizarki, ki je pod temo kriza srednjih let... zadela bistvo - da ljudje ob teh dneh res malo več razmišljamo o takih in drugačnih temah - se soočamo s sabo.. ja, kdo pa ne razmišlja.. kdo se ne sooča s samim sabo, se pripravlja na odlet svojih ptičkov mladičkov, s krizo v medsebojnih odnosih, s čustvi - takimi in drugačnimi... no, jaz pojem veliko čokolado z lešniki - celimi, ko me kaj grabi.. še vreme je kdaj otožno - pada dež, sneg, piha in neverjetno - narava se prečisti in lepše zadihamo, ko spet posije sonce... saj sem napisala dragi vendelini, da bi rada videla njeno fotko, da vem s kom imam opravka..ker se za anonimnostjo skriva veliko gneva in cinizma.. no ja, morda pa ima preprosto krizo srednjih ali drugačnih let.. priporočam branje teme kriza srednjih let in osamljenost med prazniki... ker se na to navezuje moj komentar tu in lepo, da ste na primeren način povedali, da se kdo tu ne obnaša lepo.. saj je lahko kritičen, a zabijati sulico v srce pa ni prav! in seveda smo v pogovoru taktnejši - zato se obnašajmo kot, da se vidimo.. nevidni prijatelji... by inteligentka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

17. dec 2008 14:08

Vlado, tvoj post bi si nekateri lahko na čelo nabili. Pa jim itak ne bi pomagal.

Je vrag, ko bereš, pa ne veš, ali sploh prav bereš, kaj šele razumeš.

Še večji vrag je, če razumeš (vidiš svojo podobo v nastavljenem ogledalu), pa ne želiš ali nočeš razumeti, potem je pa ogledalo krivo in ga sesuješ. Kako je že nekdo zapisal? Tisti trenutek, ko spoznaš resnico, umre iluzija. Se mi zdi, da kakšno ogledalo tu gor komu tudi iluzije (o sebi) razbija.

 

Ampak ljudje dragi, pa kaj vam je sploh tega treba? Saj ne živimo z drug z drugim, da bi se obremenjevali s takimi rečmi, kot je ta debata. Pa koji kli...ac je pomembno, kakšna je videti Vendelina juniorka? Zakaj vas ne zanima, kakšna je videti kakšna druga članica? Samo zato, ker ni tako izpostavljena?

Se bojim, da bi kdo še eno drugo fletno dekle s tega foruma popljuval,če bi jo (s)poznal, zgolj zato, ker je mlada, zadvoljna in še lepa za povrh, da o peki in smislu za humor ne govorim...

Bi sprememnili svoje mnenje, če bi vedeli, da ima 150 cm in 105 kg ter se bolj kotali kot hodi (kako se tudi ne bi, ko pa več ždi za računalnikom kot se rekerearia, morda?)? In zakaj bi bilo pomembnio, če je morda prekla z recimo 175 cm ali pa 185 višine? V čem bi bila razlika? Da bi ji odpustili, ker je debela in zavaljena, ali jo še bolj popljuvali, če  je morda vitka, postavna in urejena? In kaj, če je nekje vmes, če je morda samo povprečna siva miška?

 

Oh, Vendy, ti mračni predmet poželenja... (ali bolje, ti predmet mračnega poželenja ...)

 

Mamamia

 

 

 

 

mamamia

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

17. dec 2008 14:16

ja mamamia ti si pa res upaljena.. sploh ne štekaš bistva... anonimnost je anonimnost, ko pa vidiš fotko človeka, si ta ne upa več tako pametovat, ker se noče na grd način izpostavljat.. njegova fotka pa lahko tudi pokaže, zakaj tak gnev pljuva.. in sploh, če je žirafica, ali slončica, kot si opisala zgoraj... joj mamamia, kolk si ti pametna... no, saj vendelina se tudi zelo trudi.. kaj naj ti še razložim? daj no, pa fajn bodi.. nekateri so pač žleht, ker so grdi, ali zakompleksani.. seveda pa lahko tudi potolažimo take ljudi, ki niso zadovoljni sami s sabo.. zakaj pa ne.. pa naj to povejo.. to vzpodbujam v temi kriza srednjih let - ki je lahko tudi kakšna druga - npr. kriza zaradi zunanje podobe hahaha - se hecam no, pa fajn bodi inteligentka Sporočilo je spremenil(a) inteligentka dne 17. dec 2008 14:22:24

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

17. dec 2008 14:29

Zunaj je turoben dan, dolgočasen in deževen. Ni treba, da je takšen tudi v nas ali da vpliva na nas. Vendelina Jr., želim ti srečno, uspešno in oh in ah novo leto 2009. Vsem drugim prijateljem s foruma pa povsem enako. Imejmo se radi! Boris booris

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

17. dec 2008 14:29

Joj, inteligentka, najprej je treba pred svojim pragom pomest. Tudi ti nisi s takim pisanjem nek vir priljudnosti. Tale debata pa je sploh prešla meje. Mene osebno ne zamima kako je videti Vendelina, ne čutim potrebe po tem. Smo le na forumu, ne pa v vaški gostilni. In tale forum je prav prijeten, z razliko od ostalih. Naj tak tudi ostane. Vse, kar si jaz želim, je le, da se ton pogovorov omili. Po Vendelininem današnjem pisanju vidim, da se mi je želja uresničila. LP, Gigi_84

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

17. dec 2008 14:30

Moje mišljenje je pa takole: če človeku ne moreš pomagat, ga pusti pri miru in mu ne škoduj s svojimi žaljivkami in podobnimi rečmi. Lep dan tarčica

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

17. dec 2008 14:36

booris je napisal/a:
Zunaj je turoben dan, dolgočasen in deževen. Ni treba, da je takšen tudi v nas ali da vpliva na nas. Vendelina Jr., želim ti srečno, uspešno in oh in ah novo leto 2009. Vsem drugim prijateljem s foruma pa povsem enako. Imejmo se radi! Boris booris

 

Lepo napisano!

Srečno novo leto vsem, pametnjakovičem in kalimerotom, pa vsem komentatorjem tudi...

Forum bi bil manj uporaben in manj zanimiv, če bi kdorkoli odšel. Upam, da boste spravili nazaj še Veri, tisti, ki ste ji bližje.

Nasja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. dec 2008 14:39

inteligentka, a si ti kaj v sorodu z wranom? LP, R.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. dec 2008 14:48

Darling, le mirno, se vsaka stvar enkrat izpoje in tudi tale tema se bo. Booris, hvala za lepe želje, sem sicer nameravala napisati eno voščilo forumašem v teh dneh, pa si me malo prehitel Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 17. dec 2008 14:50:02

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

17. dec 2008 14:51

No, za začetek, jaz sem vedno v redu.  Napaljena sem zato, ker sem sploh vroče krvi in imam burno in razgibano življenje, temperament pač. In nimam časa za krizo srednjih let, tako da od vsega tega ostanejo samo še najlepša leta.

In mi je prav zabavno brat, kako se kdo v koga zaletava. Sama sem se namreč prav na tem forumu naučila, kako se takim rečem izognit, sploh ko te nekdo vzame za tarčo in začne provocirat. In ti rečem, za provokatorja ni hujšega od tega, da ga ignoriraš, ali pa mu celo kaj zelo prijaznega odgovoriš. Je pač tako, da ga ni lepšega, kot se nasmehnit v trenutku, ko nekdo od tebe pričakuje vse drugačno reakcijo.

 

Lahko pa malce debatirava, katera česa ne šteka. Jaz recimo pravim, da ni nujno, da so zakompleksani le grdi in debeli ljudje. Nasprotno, polni smisla za humor so. Enako je s suhci (čeprav poznam več dobrovoljnih debeluhov kot suhcev, to je tudi res). Zato bom res težko poštekala, zakaj je nekdo prepričan, da je Vendy debela in zakompleksana. Kaj pa če mi ti deluješ takšna? In če jaz iz tvojega posta razberem predvsem eno samo veliko razočaranje, grenkobo, neizmerno potrebo po prijzani besedi, željo po pozornosti - le kdo od nas pa je ne čuti???? - , znake depresije, vdanosti v usodo, brez volje, da sama kaj na bolje spremeniš?

Vidiš, sploh ne vem, ali sem blizu ali daleč od resnice, kaj od tega velja zate. Samo ugibam. Tako kot vsi mi tu o nekih rečeh v zvezi z nami zgolj ugibamo. In nekaj sklepamo in predpostavljamo, razen za tiste, ki se med seboj poznamo.

 

To, kar smo tu načeli, je tema brez konca in kraja. Danes imam pač čas v službi, da visim na Kulslo, kaj vem, kako bo jutri (morda ga bo še več). In kaj vem, kako bom jutri kaj napisala? Se s tem tudi ne obremenjujejm preveč. Kulslo mi je razvedrilo, prostor za srečevanje z virtualnimi znanci, nikakor pa ne vpliva na moje razpoloženje. Včasih dobro dene kakšna prijazna beseda članov foruma, a če je ni, tudi ni konec sveta.

 

Kakorkoli, jaz se pretežno zabavam. In v čisto vsaki slabi stvari se skriva tudi kaj dobrega. Je to mnogo boljša filozofija kot misliti, da je v vsem dobrem tudi veliko slabega. Da pa vsak od nas svoj križ v življenju nosi, je povsem  jasno.

 

Ampak malo sem umirila ton, pa bo zdaj kdo rekel, da se (spet) oddaljujem od teme, ker ta ima naslov spopad. Še najboljši bi bil spopad kuglic....

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti