Spopad

tema je zaklenjena

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

16. dec 2008 20:59

Pa zgleda res ni več polna luna,da se na kulinariki krešejo iskre...svoj komentar bom zadržala,vem pa,da bo tukaj še "orenk sekalo" Roncolino

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

16. dec 2008 21:00

ja, jaz se tudi vprašam kako za vraga ne morem biti tako razgledana na vseh področjih kot nekateri. So osebe tu gor, ki imajo zelo strokoven in poučen odgovor na čisto vsako temo, naj bo kulinarična, politična, poljudno-znanstvena, kemijska, zgodovinska, naravoslovna,... pa še bi lahko naštevala. Če pa že ne vejo odgovora te pa tako grdo zabijejo z besedami, da se vprašaš, kje si bil, ko so pamet delili. Nismo se vsi rodili že pametni. Vem, da sem danes tu gor postavila za nekatere zelo čudno vprašanje, ampak če si vržen v morje in moraš splavat kakor veš in znaš, iščeš pomoč kjer se pač le da in upaš na kakšen konkreten odgovor in ne samo soljenje pameti. Letos teh stvari ne vem, ker je moja prva inventura, drugo leto bom pa vedela, in bom rada komu drugemu svetovala. uh,sem zašla iz teme.... kleo

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

16. dec 2008 21:23

Ponižnost je še vedno od vseh najbolj cenjena lastnost, morda ravno zato, ker je tako zelo redka in težko dosegljiva. Sploh pa..... vsak ima svoj križ za nosit in sodit ne bi smel nihče, zakaj je, kakor je. Če sodimo, se spuščamo na nivo tistega, ki ne dela prav. Popoln pa še ni nihče. Vsaj mislim. lesnik, http://lesnik.moj-album.com/

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. dec 2008 21:33

Pozdravljen, Ati zlati!!! Smo te pogrešali! Pa saj je vredno ostati vsaj zaradi par posameznikov, ki vedno trosijo dobro voljo, a ne? "Smotanih" niti ni toliko!

Atina

TinaTina  

član od: 18.2.2008

sporočila: 57

16. dec 2008 23:06

Bravo Ati Zlati, se strinjam s tabo .. TinaTina

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. dec 2008 23:45

Jaz visim na Kulinariki vsak dan (zdajle sem pogledala število mojih postov, mi je kar sapo vzelo ;)). Povsem prostovoljno, nihče me ne sili brati foruma in nihče pisati odgovorov. Kadar kaj vprašam, se zavedam, da ne sprašujem svojega najboljšega prijatelja, ki me pozna in bo odgovoril "meni po dlaki", ampak sprašujem javno, torej množico ljudi, ki jih ne poznam osebno in jih verjetno tudi ne bom. Skladno s tem se zavedam, da bo na moje vprašanje lahko prišel samo en, meni zelo všeč odgovor ali pa sto meni nezaželjenih. To je cena forumskega nastopanja. Ker imam srečo, da - v resničnem življenju - živim z ljudmi, ki me razumejo, podpirajo in me imajo radi tako, kot sem, mi "pobeg" v virtualni svet ne pomeni bistva mojih dni, nasprotno. Ne, dragi moji, s tem forumom (ne glede na to, kako rada ga obiskujem) se ne poistovetim v tolikšni meri, da bi krojil moje razpoloženje. Razumete, kaj hočem povedati? Če smo se že včlanili in smo se pripravljeni izpostavljeti pod svojimi nadimki, bodimo še toliko zreli, da vsakega drugačnega mnenja in pogleda na svet ne jemljemo takoj kot na napad na svojo osebnost. Bože mili, a nam je res treba iskati "unutarnjeg neprijatelja", kot so rekli v ranjki JLA, na vsakem vogalu? Saj se tudi v "resničnem" življenju kdaj spremo in ostro diskutiramo z ljudmi, ki nas obdajajo, pa vemo, da je treba dalje, da je edini način, da se iz spora nekaj naučimo in ne pogrevamo v nedogled starih zamer. Zakaj je to tako težko v virtualnem, forumskem svetu? Če lahko, pomagajmo drug drugemu, pohvalimo lep dosežek drugega, naučimo se komu polepšati dan s prijazno pripombo in predvsem: če smo že tu, uživajmo na tej naši lepi Kulinariki! Ne iščimo kar naprej dlak v jajcih in ne citirajmo kar naprej starih grehov oseb, ki nam njihov stil pisanja pač ni blizu. Saj nas nihče ne sili v konflikt! Prav bi bilo, da si včasih rečemo:" Naj prvi vrže kamen tisti, ki je brez greha," se strinjate? Vsem, ki mi s svojim znanjem, humorjem ali pa samo zato, ker so, popestrijo skoraj vsak "KulSlo" dan, želim lepe praznike in predvsem malo več sonca v očeh, kadar so dnevi težki in žalostni. mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 16. dec 2008 23:53:21

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. dec 2008 23:59

Pa še to, mislim, da bi poučne besede, namenjene forumski kolegici izpod prstov avtorja te teme sodile na njena zasebna sporočila. Sicer je to odločitev moderatorjev oz. administratorjev, vendar se mi zdi, da je bilo prav z njihove strani v eni od zadnjih tem nakazana ta pot. Razen, če je v ozadju odpiranja take teme prisotna želja po "letenju perja" in naslajanjem nad "spopadom". To pa ni ne odraslo in ne okusno, oprostite. mamaF - Mojca

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1412

17. dec 2008 0:17

Ja, mamaf, popolnoma se strinjam s teboj.... daga

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. dec 2008 0:23

MamaF, tako lepo si povedala, obakrat se strinjam!

Atina

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. dec 2008 5:02

MamaF dobro povedano in napisano.

Ati zlati a veš, da sem te pogrešala? Pa mislim, da še marsikdo!

Čuj, ne jemlji si vsega toliko k srcu in se še kaj oglasi! Saj veš, da pač vsak pametuje po svoje in ravno zaradi tega je kulinarika toliko bolj zanimiva.

Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti