Hujšanje????

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

5. feb 2007 11:10

Tudi jaz se že dolgo ukvarjam s kilami :) Shujšala sem malo več kot 20 kg v enem letu in pol. To pomeni, da je primerno hujšanje 2-3 kg na mesec ozirom 1/2 kg na teden. Več na enkrat ni primerno. Predvsem pa je pomembno, da se ne greš hujšanja na ta način, da se določen čas (kot narekuje dieta) držiš diete potem pa spet vse po starem. Važno je, da preučiš sama sebe. Katere stvari delam narobe, kaj bi se dalo spremeniti,..., in narediti spremembe za vedno. Moj način je bil, da sem prestavila večerjo na zajtrk (zdaj brez njega ne morem), se izogibala sladkarijam, pila veliko vode (tega se tako navadiš) in seveda vsak dan gibala. Pa je uspelo! Vendar vseh teh navad se v dveh letih tako navadiš, da postanejo del tvojega načina prehranjevanje in tako po hujšanju (oz. se nikoli ne neha, ker si na novem načinu prehranjevanja ostala) na pridobiš teže... Aja, moarm pa poudariti še to, da sem tudi jaz taka, da rada kuham, pečem in seveda jem. Tako, da mi je tudi v veliko oteževalno okoliščino pri hujšanju. Ampak, vseeno se da! Veliko uspeha! tasau

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

5. feb 2007 12:20

Jest sem se znebila dveh kg v roku meseca-dva, spremenila sem le to, da sem pričela piti zeleni čaj. Ampak dve kg nista veliko, tako, da to ni hujšanje. Verjetno sem se znebila le nekaj vode. Ampak kot sem že takoj napisala, to je za tistega ki želi shujšati le za kakšno kilco, drugače pa je potrebno spremeniti prehranjevalne navade in se tega potem držati. Takšne ali drugačne diete na dolgi rok nikoli ne delujejo. CARLY

rdeča kapica  

član od: 26.12.2006

sporočila: 90

5. feb 2007 15:03

Da še jaz podam nekaj besed glede hujšanja. Bila sem na ločevalni dieti prva dva meseca sem bila brez grehov(če lahko tako rečem) tretji mesec je bilo nekaj grehov vzrok za to so bili novoletni prazniki,po novem letu sem nadaljevala tako kot je treba vse do 21.1. ,v teh treh mesecih mi je uspelo izgubiti 18kg sedaj sem na vzdrževanju.Sedaj sem se navadla ločevati jedi in sploh ni problema.Včasih se vprašam kako sem lahko tako mešala (beljakovine, škrob, oglikovi hidrati)hrano med seboj. Vsaka dieta se najprej začne v glavi,šele nato se lahko začne izvajati.Preden sem se odločila za ta korak je trajalo kar nekaj časa,prebirala sem literaturo brala forum,samo v moji glavi še ni bila izvedljiva.Neko nedeljsko popovdne sem stopila na tehnico in me je skoraj"kap",najprej sem mislila da je tehnica pokvarjena stopila sem še dvakrat in ugotovila da tehnica ni pokvarjena in ,da kaže točno.V tistem trenutku sem se odločila da sem od naslednjega dne na dieti. Veliko uspeha ! rdeča kapica

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

5. feb 2007 15:05

Vandelina jr. ima prav zelo veliko ljudi išče uteho v hrani. Tudi sama sem, ko mi je šlo kaj narobe segla po hrani in ta hrana je bila največkrat čokolada, keksi ali pa kaj podobnega. Nekega dne pa mi je bilo vsega dovolj (najprej 5 kg gor, potem 5 kg dol pa tako naprej in naprej) večno hujšanje. Spremenila sem način življenja. Skupaj z možem sva začela hoditi in trikrat na teden delava vaje pilatesa. Jem 5 x na dan, manjše obroke, ločujem, dva obroka sta sigurno sadna, seveda si kdaj pa kdaj privoščim tudi sladico, vendar ne zato, da se potolažim. Moram reči, da sedaj če me nekaj potre grem rajši na sprehod, kot pa v hladilnik. Trajalo je 10 let in sedaj mislim, da sem razčistila sama s sabo. ADRIJANAM

minkica  

član od: 4.2.2007

sporočila: 29

9. feb 2007 19:51

ja hujšanje meni ne diši praveč oz. tega se ne poslužujem!!!!!!!!!!!!!! raje jem veliko sadja in zelenjave ter veliko telovedim :):):):):):):):):):) to se mi zdi najbolj zdrava metoda hujšanja ja drži tudi to da je potrebno prvo razčistit v glavi!!!!!!!!!!!! minkica

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

9. feb 2007 21:05

Nisem zasledila, da bi kdo kaj napisal o pomenu mišic. Če shujšate predvsem z dieto, izgubite mišično maso mnogo bolj, kot pa maščobe (te so zelo trdovratne). Mišice pa so motor telesa in glavni kurilec kalorij. Če ste torej med dieto izgubili del mišic, boste v nadaljevanju potrebovali manj kalorij. In ob enaki hrani teža ne bo upadala, ampak naraščala. To je osnovna fiziologija hujšanja in glavni vzrok neuspeha mnogih diet. Povzroča že omenjeni jo-jo učinek. Nujen sestavni del zdravega in učinkovitega hujšanja je gibanje in to tako aerobni trening, pri katerem skrbite za kurjenje telesnih maščob, kakor tudi krepitev mišic za večjo porabo kalorij. Na začetku se na tehtnici nič ne pozna ali pa se teža za kakšen kilogram celo poveča, ker so mišice težje od maščobe. Pa tudi nekaj tednov vztrajnosti je potrebno, da se mišice okrepijo. Ampak potem bodo začele pospešeno kuriti kalorije, tudi kadar ne boste telovadili. Pa še nekaj, mišičasto telo je čisto drugače videti, tudi če je prijetno zaobljeno, kot pa grde maščobne blazinice. Seveda je potrebna primerna psihična naravnanost in tudi primerna zdrava prehrana v primernih količinah (tudi meni je všeč ločevalna dieta), ampak brez treninga mišic bodo napori obrodili samo zelo kratkotrajne rezultate. Pesnica

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

9. feb 2007 21:24

Majaa, kot berem, si si za novo leto zadala kar visoke cilje - prenehanje kajenja in hujšanje. Oboje hkrati je precej huda zadeva, ker sem sama nehala kaditi lani maja in se samo v prvem mesecu zredila za 5 kg, do danes pa za caa 12. Pilates vaje sem izvajala od junija do decembra, pa posebnega učinka nisem opazila, sem se pa spraševala, kako bi bilo, če jih ne bi. Zdaj sem jih zaradi operacije prekinila in se ne morem ponovno spravit k telovadbi. Baje se po prenehanju kajenja spremeni presnova, malo krivim tudi meno, pa ščitnico. Vendar ni za obupat. Je hudo, ker prej, ko sem še kadila, mi je bila zjutraj prva misel cigareta, po prenehanju kajenja pa hrana. Zdaj me je to že minilo, prej, ko sem kadila, pa običajno do kosila sploh nisem jedla. Pravzaprav sem se začela bolj zdravo prehranjevati, pa so mi šle kile gor. Pa ni bilo nobenih "posebnih" dodatkov v obliki piškotov, čipsov in podobnega. Se bo treba v roke vzet in kile dol spravit. LP

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

13. feb 2007 15:21

LIJANA, RES JE!

prva dva tedna je še kar nekako šlo. zdaj po dobrem mesecu ne-kajenja, bi pa kar naprej nekaj jedla, oziroma ne nekaj, same dobre stvari. prišlo je že tako daleč, da sem si sama nardila krofe ( po recinem receptu) in od 12 velikih in lepih  krofov, v enem dnevu pojedal 8. Zelo sem radodarna tudi do otrok, saj jim velikokrat kupim  ta veliko milko z celimi lešniki, marse, twikse, snickerse,.. da tudi jaz lahko dobim ene par koščkov. še bi lahko naštevala moje sladke grehe. orbitrek, ki je v moji dnevni sobi, skoraj ne vem več kaj je in za kateri namen se uporablja. seveda se pozna tudi na kilah in kar je še huje, noben knof na hlačah ne morem več zapeti. NUJNO RABIM VZPODBUDO, ker vidim, da se sama še dolgo ne bom spravila v red. in pred vrati je pust - krofi, flancati, in če človek rad je...grozno....naj počakam, da bo to mimo in se pridružim 40 dnevnemu postu, kar bi bilo več kot nujno. tudi orbija ne bom smela več tako zanemarjat, od kar ne kadim nimam nobene volje več, pa čeprav vem, da je tako bolje navada  je še vedno zelo prisotna. Tudi pri meni se je dan začel in končal s cigareto, zdaj pa vedno pogosteje s kakšno čokolado, piškotom,.. če v želodcu kruli in ob pogledu na kaj dobrega slino komaj požiraš,ni tako enostavno rečt, da je vse v glavi ...

 

pa lep pozdrav

v ponedeljek pa res začnem...

MAJAA

lisicka19  

član od: 25.1.2006

sporočila: 52

13. feb 2007 15:52

Meni pomaga, da se zamotim... ko se spravim k mojem hobiju sem dobra za tri ure in niti pomislim ne na hrano.

Pa tudi tako je - česar nimaš, ne ješ. Že tisti moment, ko v trgovini kupiš kake nezdrave priboljške 'za otroke' se odločiš, da boš dieto kršila. Poskusi se zadržati. Tako se jaz zdaj odvajam od čokolade. V trgovini pri polici s čokolado samo povoham in odpeketam naprej. Ni pa lahko... po kosilu bi  tako pasal kakšen košček... ampak kaj ko ima čokolada to neprijetno lastnost, da kar zviši ko jo enkrat odpreš.. res ne bi vedela kako.... 

 

pa srečno 

lisicka19

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. feb 2007 16:32

Majaa veš kaj, reci si da ne boš in konec. Jaz ne kadim že 18 let, prej pa sem vlekla, da sem se skoraj vnela. Prenehala sem zaradi nosečnosti in to ćez noč. Papcala pa sem seveda rada in ker sem dojila sem imela še lepši izgovor češ, da bo dovolj mleka in za mleko in vse samo mleko in mleko. Bila sem obsedena in seveda ko sem po več kot enem letu dojenja stopila na tehtnico, me je skoraj kap. Shujšati bi bilo treba vsaj 10 kilogramov. Pa ti ptide k hiši obisk moškega spola ki se je že sredi ceste drl kako sem debela. Zalotil me je namreč ravno ob nepravem času, ko sem šla v klet po krompir. Na srečo pa ima on tako debelo ženo, da rabi dopust da jo pretipa pa sem si rekla NE, on pa ne. On, ki ima doma grozo od groze me pa ne bo zafrkaval.

 

Zadeve sem se lotila zelo premišljeno. Hujšala sem eno leto, popolnoma spremenila način prehrane in življenja in po enem letu sem imela 15 kilogramov manj. Počutila sem se krasno. Glede na to, da sem popolnoma spremenila način življenja mi danes ni potrebno gledat na to koliko bom pojedla. Izgubljeni kilogrami se niso nikoli povrnili, pa čeprav sem strašen sladkosned. Pri nas ne jemo pripravljene hrane ki kar kriči iz polic, če jem jem toliko kot potrebujem, ne pretiravam. Včasih bi marsi kaj še pa vem, da se ne bom dobro počutila in se ustavim. Zadnja moja neumnost je bila, ko sem se za svoj  rojstni dan preveč najedla polente z jurčki. Z menoj so zaradi tega imeli sitnosti vsi moji in pol Kavala. Onesvestila sem se, pa nisem pojedla več kot polovico porcije. Bilo je dobesedno od prenajedenosti.

 

Kaj naj ti rečem........ Reci si da si karakter in raje takrat spij kozarec vode, se obrni in pojdi stran od hrane. Lakota bo po parih dneh itak nehala kričat iz tebe. Je pa po mojih izkušnjah bolje da hujšaš dlje časa po malem, kot na hitro in veliko. Ti slednji kilogrami se zelo radi vrnejo, po možnosti jih je še več. Ljudje sploh ne rabimo toliko kot mi bi, samo razčistiti je treba s samim seboj. Je pa res to včasih težko.

 

DRŽI SE!!!!!!!

 

lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti